Підземні води забруднені солями кальцію і магнію, залізом, механічними домішками і різними органічними сполуками. Вживання такої води негативно позначається на здоров'ї людини. Крім того, така вода утворює накип при нагріванні, залишає руді плями на сантехніці, погано відпирає білизну, постійно відчувається запах заліза і сірководню. Для захисту комунікацій в будинку, сантехніки, водонагрівальних елементів необхідне очищення води.
До яких наслідків може призвести використання неочищеної води?
- Механічні домішки руйнують запірну арматуру, сприяють корозії.
- Підвищений вміст заліза надає воді неприємного присмаку, змінює колір води, що є причиною іржавих плям на сантехніці.
- Висока жорсткість зменшує площу робочого перетину труб, утворює білий наліт на сантехніці, відкладається у вигляді нальоту на нагрівальних приладах.
Сучасні системи очищення води в котеджах дозволяють досягати високої якості води, що очищається. Особливості підземних джерел, часом, припускають прийняття нестандартних рішень в підборі, монтажі та експлуатації систем водопідготовки в приватних будинках.
Види очистки:
- Механічна (промивні і картріджниє фільтри).
- Фізико-хімічна (знезалізнення води).
- Сорбційна (вугільні фільтри).
- Іонообмінна (пом'якшення води).
- Мембранна (ультрафільтрація і зворотний осмос).
- Озонування води (для басейнів, зливових і стічних вод, для поверхневих і підземних джерел).
Фільтри механічної очистки води
Такі фільтри видаляють з води зважені частинки, мулисті відкладення, пісок. Механічне очищення має на увазі використання двох фільтрів - промивних і патронних. Така фільтрація води дозволяє продовжити термін служби системи водопостачання будинку і сантехнічного обладнання.
Очищення води від заліза
Тут використовуються тільки реагентні методи з подальшою фільтрацією. Очищення від заліза вирішується тільки комплексно. Це пов'язано з різноманіттям форм існування заліза в природних джерелах. Знезалізнення може поєднуватися з попередньою обробкою води - озонуванням. Катіонування може застосовуватися при малому вмісті заліза.
Фільтри пом'якшувачі
Очищають воду від солей магнію і кальцію. В основі очищення води лежить процес іонного обміну, жорстка вода віддає іони кальцію і магнію смолі, забираючи іони натрію, які не утворюють відкладень. Вода з високим вмістом солей жорсткості йде в дренаж, а збагачена натрієм смола знову готова до роботи.
Вугільні фільтри
Застосовуються для видалення хлорвмісних елементів, бензольних з'єднань, органічних сполук. Їх застосування покращують смак, колір і запах води. Активоване вугілля - фільтруючий матеріал. Адсорбуюча здатність активованого вугілля дозволяє ефективно поглинати залишковий хлор, органіку, розчинені гази.
Фільтри засипного типу складаються з:
- Корпуса у вигляді балона.
- Блоку управління для автоматичної регенерації фільтра.
- Вхідного і вихідного патрубків, дренажного патрубка для зливу промивної води.
- Центрального розподільчого стояка.
- Нижнього розподільника.
- Фільтруючого завантаження.
Для того, щоб правильно підібрати систему для очищення води, необхідно врахувати, що побутові фільтри можна використовувати для доочистки вже підготовленої води. Але якщо вода береться з природних джерел, тоді підбір системи краще довірити фахівцям.