Перенасичення сполук хлору, неприємний запах, каламутність, жорсткість, підвищений вміст розчиненого заліза - так характеризується вода, яка надходить до нас з системи центрального водопостачання. Власники приватних будинків стикаються з проблемою води, взятих і різних джерел, в якій міститься солі важких металів, нафтопродуктів, органічні і неорганічні сполуки, віруси і бактерії.
Сьогодні різні джерела пропонують безліч систем з очищення води. Але чи всі вони ефективні?
Потрібно розуміти, що перед вибором тієї чи іншої системи, необхідно здати воду на лабораторні аналізи, щоб визначити її якість. Наявність виявлених забруднень допоможе визначитися і зробити правильний вибір.
Методи фільтрації діляться на механічні, фізичні, біологічні та фізико-хімічні. Всі вони по-своєму впливають на різні види забруднень.
Механічні частинки видаляються за допомогою відстоювання води, хімічних засобів і застосуванням різних фільтруючих матеріалів.
Мікробіологічні домішки (віруси, бактерії) усуваються за допомогою хлору і ультрафіолетового випромінювання.
У разі підвищеної кислотності використовується гранульований карбонат кальцію. Підвищений вміст кальцію і магнію забирається за допомогою кип'ятіння, катионирования, електродіаліз або зворотним осмосом.
Метод зворотного осмосу дозволяє видалити шкідливі речовини до 98%, завдяки напівнепроникної мембрани, що має мікроотвори.
Центральне водопостачання дає нам воду більш-менш безпечну, але для випаровування залишилися сполук хлору і отримання питної води, все-таки потрібно пропустити її через фільтр для води щоб доочистити і пом'якшити. Для цього застосовую фільтри-глечики, системи, які розміщуються під мийкою, з установкою додаткового крана.
Застосування фільтрів глеків актуально, якщо вам необхідний невеликий обсяг води. Вартість таких фільтрів невелика і вони досить добре очищають воду.
Проточні фільтри очищають весь обсяг води, що поступає. Вони встановлюються під мийку, поряд з нею або на кран.
Обратноосмотичні фільтри, завдяки своїм високим показникам, кількості ступенів очищення і високої продуктивності, вважаються найбільш ефективними.