До питання очищення води з свердловин слід поставитися особливо уважно Найчастіше вода може бути прозорою і не мати запаху, хоча в ній можуть міститися різного роду забруднюючі і токсичні речовини, мікроорганізми, грибки, патогенні бактерії і віруси.
Якість води можна визначити самостійно, спираючись на органолептичні показники води, такі як запах, колір, каламутність, присмак, смак, наявність маслянистих плівок або попередньо після зробленого хімічного аналізу води.
Знаючи точний склад води, можна купити відповідний фільтр для очищення води зі свердловини
Методи фільтрації води з свердловини:
- механіка;
- сорбція;
- іонний обмін;
- мембранна фільтрація;
- електрохімічна очищення;
- УФ дезінфекція (знезараження)
Механічні фільтри забезпечує попереднє очищення води від піску, глини, мулу, вапняку, іржі і нерозчинних, органічних домішок Даний метод не вимагає застосування хімічних реагентів.
Сорбційні фільтри відносяться до одних з найбільш ефективних фільтрів для свердловини. Сорбційна очищення являє собою поглинання сорбентами неорганічних і органічних домішок з води В якості сорбентів, як правило, використовують дерев'яну тирсу, матеріали на основі глинистих порід, оболонки сочевиці, рису і пшениці, чайні відходи, природний цеоліт, алюмосилікати і інші Найбільш часто в якості сорбенту використовують активоване вугілля.
Іонний обмін залишається одним з основних методів очищення води і її глибокого знесолення Суть іонного обміну полягає в здатності іонообмінних матеріалів поглинати з води позитивно або негативно заряджені іони в обмін на еквівалентну кількість іонів іоніту.
В даний час для зменшення витрат реагентів на регенерацію іоніту і кількості відходів використовують смоли нового покоління.
Як іонообмінних смол використовують сильно- і слабокислотні катіоніти, а також сильно-і слабоосновні аніоніти.
Фільтри для пом'якшення води зі свердловини і зменшення її токсичності використовують натрій-катіонірованіе Даний метод найчастіше застосовують при очищенні води, забрудненої одним компонентом В цьому випадку вирішується питання як використання очищеної води, так і утилізації цінного компонента.
Застосування іонообмінних методів дозволяє досягти досить глибокого пом'якшення води - до 0,01 мг-екв / л і зниження лужності до 0,35 мг-екв / л.
Мембранні методи відрізняються високим ступенем очищення води завдяки унікальним властивостям мембрани Мембрана, як напівпроникна середу пропускає тільки молекули води, затримуючи домішки по іншу сторону мембрани Очищена вода надходить на додатковий кран, встановлений на мийці, до споживача, а домішки виводяться в каналізацію Перевагами даного методу є невеликі енерговитрати, прості установки, невеликі габарити і легкість в експлуатації.,
Електрохімічні методи відносяться до прогресивних технологій очищення води Їх установки досить компактні і високопродуктивні Принцип методу побудований на проходженні електричного струму через воду, в результаті чого шкідливі домішки в ній розпадаються на нетоксичні речовини Використання даних методів дозволяє витягувати зі стоків цінні компоненти і часто без застосування хімічних реагентів основним недоліком даних методів є значні витрати електроенергії.
Уф-дезінфекція користується високим попитом і є універсальним безреагентним методом знезараження води Під впливом ультрафіолетових променів вдається повністю позбутися від бактерій, вірусів і мікроорганізмів При цьому вдається в знезараженій воді зберегти всі корисні елементи Як правило УФ знезаражувачі встановлюються в уже існуючих системах водоочищення, які не вимагають великих капіталовкладень і дорогого обслуговування Особливістю методу є його екологічність.