Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб - нд: 10:00-18:00

Основні методи очищення води з свердловин і водопроводу

Основні методи очищення води з свердловин і водопроводу

До питання очищення води з свердловин слід поставитися особливо уважно Найчастіше вода може бути прозорою і не мати запаху, хоча в ній можуть міститися різного роду забруднюючі і токсичні речовини, мікроорганізми, грибки, патогенні бактерії і віруси.

Якість води можна визначити самостійно, спираючись на органолептичні показники води, такі як запах, колір, каламутність, присмак, смак, наявність маслянистих плівок або попередньо після зробленого хімічного аналізу води.

Знаючи точний склад води, можна купити відповідний фільтр для очищення води зі свердловини

Методи фільтрації води з свердловини:

  • механіка;
  • сорбція;
  • іонний обмін;
  • мембранна фільтрація;
  • електрохімічна очищення;
  • УФ дезінфекція (знезараження)

Механічні фільтри забезпечує попереднє очищення води від піску, глини, мулу, вапняку, іржі і нерозчинних, органічних домішок Даний метод не вимагає застосування хімічних реагентів.

Сорбційні фільтри відносяться до одних з найбільш ефективних фільтрів для свердловини. Сорбційна очищення являє собою поглинання сорбентами неорганічних і органічних домішок з води В якості сорбентів, як правило, використовують дерев'яну тирсу, матеріали на основі глинистих порід, оболонки сочевиці, рису і пшениці, чайні відходи, природний цеоліт, алюмосилікати і інші Найбільш часто в якості сорбенту використовують активоване вугілля.

Іонний обмін залишається одним з основних методів очищення води і її глибокого знесолення Суть іонного обміну полягає в здатності іонообмінних матеріалів поглинати з води позитивно або негативно заряджені іони в обмін на еквівалентну кількість іонів іоніту.

В даний час для зменшення витрат реагентів на регенерацію іоніту і кількості відходів використовують смоли нового покоління.

Як іонообмінних смол використовують сильно- і слабокислотні катіоніти, а також сильно-і слабоосновні аніоніти.

Фільтри для пом'якшення води зі свердловини і зменшення її токсичності використовують натрій-катіонірованіе Даний метод найчастіше застосовують при очищенні води, забрудненої одним компонентом В цьому випадку вирішується питання як використання очищеної води, так і утилізації цінного компонента.

Застосування іонообмінних методів дозволяє досягти досить глибокого пом'якшення води - до 0,01 мг-екв / л і зниження лужності до 0,35 мг-екв / л.

Мембранні методи відрізняються високим ступенем очищення води завдяки унікальним властивостям мембрани Мембрана, як напівпроникна середу пропускає тільки молекули води, затримуючи домішки по іншу сторону мембрани Очищена вода надходить на додатковий кран, встановлений на мийці, до споживача, а домішки виводяться в каналізацію Перевагами даного методу є невеликі енерговитрати, прості установки, невеликі габарити і легкість в експлуатації.,

Електрохімічні методи відносяться до прогресивних технологій очищення води Їх установки досить компактні і високопродуктивні Принцип методу побудований на проходженні електричного струму через воду, в результаті чого шкідливі домішки в ній розпадаються на нетоксичні речовини Використання даних методів дозволяє витягувати зі стоків цінні компоненти і часто без застосування хімічних реагентів основним недоліком даних методів є значні витрати електроенергії.

Уф-дезінфекція користується високим попитом і є універсальним безреагентним методом знезараження води Під впливом ультрафіолетових променів вдається повністю позбутися від бактерій, вірусів і мікроорганізмів При цьому вдається в знезараженій воді зберегти всі корисні елементи Як правило УФ знезаражувачі встановлюються в уже існуючих системах водоочищення, які не вимагають великих капіталовкладень і дорогого обслуговування Особливістю методу є його екологічність.

Схожі статті
Чи завжди корисна мінеральна вода?
Чи завжди корисна мінеральна вода?
Правильний вибір мінеральної води завжди сприяє підтримці здорового вигляду людини: це і краса, і молода шкіра. Але не все так про..
26.10.2015
Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021