Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Основні методи очищення води з свердловин і водопроводу

Основні методи очищення води з свердловин і водопроводу

До питання очищення води з свердловин слід поставитися особливо уважно Найчастіше вода може бути прозорою і не мати запаху, хоча в ній можуть міститися різного роду забруднюючі і токсичні речовини, мікроорганізми, грибки, патогенні бактерії і віруси.

Якість води можна визначити самостійно, спираючись на органолептичні показники води, такі як запах, колір, каламутність, присмак, смак, наявність маслянистих плівок або попередньо після зробленого хімічного аналізу води.

Знаючи точний склад води, можна купити відповідний фільтр для очищення води зі свердловини

Методи фільтрації води з свердловини:

  • механіка;
  • сорбція;
  • іонний обмін;
  • мембранна фільтрація;
  • електрохімічна очищення;
  • УФ дезінфекція (знезараження)

Механічні фільтри забезпечує попереднє очищення води від піску, глини, мулу, вапняку, іржі і нерозчинних, органічних домішок Даний метод не вимагає застосування хімічних реагентів.

Сорбційні фільтри відносяться до одних з найбільш ефективних фільтрів для свердловини. Сорбційна очищення являє собою поглинання сорбентами неорганічних і органічних домішок з води В якості сорбентів, як правило, використовують дерев'яну тирсу, матеріали на основі глинистих порід, оболонки сочевиці, рису і пшениці, чайні відходи, природний цеоліт, алюмосилікати і інші Найбільш часто в якості сорбенту використовують активоване вугілля.

Іонний обмін залишається одним з основних методів очищення води і її глибокого знесолення Суть іонного обміну полягає в здатності іонообмінних матеріалів поглинати з води позитивно або негативно заряджені іони в обмін на еквівалентну кількість іонів іоніту.

В даний час для зменшення витрат реагентів на регенерацію іоніту і кількості відходів використовують смоли нового покоління.

Як іонообмінних смол використовують сильно- і слабокислотні катіоніти, а також сильно-і слабоосновні аніоніти.

Фільтри для пом'якшення води зі свердловини і зменшення її токсичності використовують натрій-катіонірованіе Даний метод найчастіше застосовують при очищенні води, забрудненої одним компонентом В цьому випадку вирішується питання як використання очищеної води, так і утилізації цінного компонента.

Застосування іонообмінних методів дозволяє досягти досить глибокого пом'якшення води - до 0,01 мг-екв / л і зниження лужності до 0,35 мг-екв / л.

Мембранні методи відрізняються високим ступенем очищення води завдяки унікальним властивостям мембрани Мембрана, як напівпроникна середу пропускає тільки молекули води, затримуючи домішки по іншу сторону мембрани Очищена вода надходить на додатковий кран, встановлений на мийці, до споживача, а домішки виводяться в каналізацію Перевагами даного методу є невеликі енерговитрати, прості установки, невеликі габарити і легкість в експлуатації.,

Електрохімічні методи відносяться до прогресивних технологій очищення води Їх установки досить компактні і високопродуктивні Принцип методу побудований на проходженні електричного струму через воду, в результаті чого шкідливі домішки в ній розпадаються на нетоксичні речовини Використання даних методів дозволяє витягувати зі стоків цінні компоненти і часто без застосування хімічних реагентів основним недоліком даних методів є значні витрати електроенергії.

Уф-дезінфекція користується високим попитом і є універсальним безреагентним методом знезараження води Під впливом ультрафіолетових променів вдається повністю позбутися від бактерій, вірусів і мікроорганізмів При цьому вдається в знезараженій воді зберегти всі корисні елементи Як правило УФ знезаражувачі встановлюються в уже існуючих системах водоочищення, які не вимагають великих капіталовкладень і дорогого обслуговування Особливістю методу є його екологічність.

Схожі статті
Чи завжди корисна мінеральна вода?
Чи завжди корисна мінеральна вода?
Правильний вибір мінеральної води завжди сприяє підтримці здорового вигляду людини: це і краса, і молода шкіра. Але не все так про..
26.10.2015
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021