Правильний вибір мінеральної води завжди сприяє підтримці здорового вигляду людини: це і краса, і молода шкіра. Але не все так просто, як здається. Важливо пам'ятати, що така вода може принести, як користь, так і шкоду. Спробуємо розібратися.
Види води:
Питна вода. Її ми вживаємо для приготування їжі, дитячого харчування, напоїв. З огляду на те, що водопровідна вода не відповідає якості питної, рекомендуємо придбати фільтр для очищення питної води.
Штучно мінералізована вода. Виробляється зі звичайної водопровідної води.
Натуральна мінеральна вода. Таку воду потрібно пити обережно, так як в ній міститься велика кількість солей, що може негативно відбитися на вашому здоров'ї. У магазинах є величезний вибір мінеральної води. У багатьох з них вміст солей йоду перевищує допустимі норми добової потреби для організму. Проблеми зі щитовидною залозою можуть виникнути при постійному її вживанні. Якщо пити таку воду постійно і у великих об'ємах, то можуть з'явитися проблеми з нирками. Лікарі не рекомендують вживання мінеральної води при загостренні будь-яких захворювань, а також, при порушенні функцій серця.
Що потрібно знати при виборі мінеральної води?
- Перш за все, необхідна порада лікаря.
- Якщо правильно підібрати тип води, її температуру при вживанні, дозування, розібратися із сумісністю з іншими продуктами харчування, то ви отримаєте позитивний результат.
- Важливо звертати увагу на ступінь мінералізації напою. Якщо вода насичена мінералами менше 1 г / л, то її можна вживати, як питну воду з крана. А якщо ступінь мінералізації від 1 г / л до 10г / л, то навіть здорові люди можуть пити її нерегулярно маленькими дозами.
- Існують лікувальні води. Самолікування ні до чого доброго не приведе. Обов'язково потрібна порада фахівця. Наприклад, при захворюванні печінки, жовчовивідних шляхів, при запорах, при цукровому діабеті, при ожирінні - рекомендують сульфатну воду. При колітах, холіцестіти, гастритах - хлоридні води. При запальних процесах в організмі допоможуть крем'янисті води.
- Відкриту мінеральну воду потрібно зберігати в прохолодному місці.
Користь і застосування мінеральної води в косметології
Всім відомо, що така вода широко застосовується для оздоровлення, омолодження шкіри. Але і тут є свої нюанси. Перед застосуванням потрібно відкрити кришку і дати постояти їй хоча б пів години. Вуглекислий газ повинен зникнути, так як він викликає роздратування шкіри. Рекомендують вмиватися не тільки вранці мінеральною водою, але і обполіскувати обличчя протягом дня. Така процедура тонізує шкіру, наповнює її вологою і запобігає лущенню. Після зняття макіяжу добре протерти шкіру лосьйоном на основі мінеральної води.
Такий лосьйон завжди можна приготувати в домашніх умовах.
Для цього вам знадобляться:
- ромашка або календула, кропива;
- 1 стакан гарячої мінеральної води.
Такий лосьйон підходить для жирної та комбінованої шкіри.
Для нормальної шкіри можна використовувати м'яту і листя берези.
Приготування не займає багато часу. Потрібно заварити по 2 столових ложки трави, дати настоятися близько півгодини, процідити і поставити в темне місце. Зберігати такі лосьйони можна не більше тижня.
Для зручності рекомендують заморозити такий лосьйон у кубики.