Практично кожен з нас знає, що воду, що надходить в крани наших осель, назвати чистою можна. У ній можна знайти безліч різних елементів, які погано впливають на організм людини. Саме з цієї причини люди винайшли безліч способів для очищення води. Як правило, з цією проблемою зустрічаються жителі приватного сектора зі своїм джерелом водопостачання.
Як правильно провести аналіз води, для чого це потрібно?
Перш ніж купувати та встановлювати водоочисну систему (ВС) необхідно провести аналіз води з джерела, що може кардинально змінити ваш вибір ВС. При проведенні аналізу велике значення має наявність правильного показу проб води. Це пов'язано з тим, що цей факт безпосередньо пов'язаний з вірогідністю проведених досліджень, а, відповідно, впливає на правильний вибір ВС. Згодом вода «псується», і неправильно підібрана ВС не зможе виконувати свої обов'язки. Для правильного взяття водних проб просто потрібно виконати ряд правил:
- Чистий посуд - використання місткостей з-під соків, лимонадів, вина або тих. рідин і розчинників категорично заборонено.
- Від моменту взяття проби до моменту проведення аналізів не повинно пройти більш як 3-6 годин.
- Наявність 1-3 літрів зразка води (це залежить від кількості проведених аналізів).
Що буде входити в ВС?
Як правило, в систему водоочищування води досить включити два фільтри для води, але зустрічаються випадки, коли необхідна установка допоміжних фільтрів. Найчастіше проводять очищення всієї води до рівня побутової, і тільки в певний кран встановлюється додатковий фільтр для очищення води до рівня питної. У систему входить також клапан зворотної дії, який не припинить роботу ВС слідом за відключенням насоса і не дасть можливості розвиватися різним мікроорганізмам, яке згубно впливає на здоров'я людини.
Крім цього, в ВС входить:
- Насос, який проводить надходження води в ВС.
- Гідроакумулятор вихідної води.
- Фільтр для механічного очищення води.
- Фільтр для видалення з води заліза і марганцю.
- Пом'якшувач води від жорсткості.
- Фільтр з активним вугіллям для очищення від органічних забруднювачів.
- Фінішний фільтр - використовується для очищення від домішок, пропущених минулими фільтрами.
- Фільтр глибокого очищення - для очищення від бактеріальних забруднювачів.
Підбір фільтрів
Найчастіше від покупців ВС можна почути таке питання: «У мене в воді дуже багато заліза, у скільки мені обійдеться фільтр для знезалізнення?». Але як вже було сказано вище, відповісти на це питання і підібрати систему без аналізу води просто неможливо.
Але все-таки нумо розберімось, як же не помилитися при виборі ВС. Наприклад, якщо вибирати фільтр-знезазілізувач, необхідно володіти інформацією щодо точної кількості вмісту заліза у воді, показника кислотності, кількості вмісту марганцю, наявності запаху сірководню, перманганатна окислюваність води. Тільки при отриманні всіх цих даних стане можливим підібрати ефективний фільтр для води. Наступним кроком стане розрахунок продуктивності води. Розрахунок проводиться виходячи з того, скільки у вас в наявності точок розбору, робота яких передбачена в один і той же час. Також важливим моментом в цьому розрахунку буде кількість водоспоживання на добу (як правило, одна людина в добу споживає 250-300 літрів води).
Але, звичайно, варто пам'ятати та про фінансову сторону установки ВС. Якщо ваш бюджет дозволяє вам купити фільтри з автоматичним управлінням, вони не змусять вас жаліти про вибір, адже вони мають ряд переваг:
- Наявність автономного, по витраті води або таймерного включення на регенерацію;
- вбудовані клапани автоматичного управління;
- споживання електромережі дуже мало, як при зарядці мобільних телефонів, але для надійності роботи варто встановити стабілізатор напруги.