Очищена вода необхідна не тільки для побутового використання, але і для промисловості. Залежно від концентрації забруднювачів у вихідній воді та вимог до якості води на виході, підбираються промислові системи очищення води на теплостанціях, для харчової, хімічної промисловості, аграрного сектора або для приватного бізнесу.
До таких систем відносяться:
- промисловий осмос;
- магістральні фільтри;
- системи механічної фільтрації і пом'якшення води;
- системи для знезараження води.
Розглянемо озонаторні установки. Сьогодні апарати озонування використовуються на багатьох промислових і хімічних підприємствах, а також в медицині. Застосовуються вони і в побуті для штучного виробництва озону. Він використовується в якості окислювача для очищення води і повітря, маючи багато переваг: висока якість обробки і низька вартість процесу.
Промислові, медичні, побутові озонатори працюють на один кінцевий результат, але, все ж, вони відрізняються за кількома параметрами.
У чому основні відмінності?
- Ціна. Найдорожчими є промислові озонатори. Побутові - найдоступніші. Медичні, в залежності від моделі, займають проміжне положення між промисловими і побутовими.
- Габарити. Промислові апарати можуть досягати великих розмірів або мати індивідуальну установку очищення. Побутові зразки можуть мати невеликі розміри, наприклад, розмір настільного годинника.
- Безпека. Агрегати промислові та медичні, в залежності від сфери застосування, мають різну ступінь електричної та хімічної безпеки. Правила експлуатації у всіх різні.
- Продуктивність. Побутові прилади розраховані на застосування їх в невеликих приміщеннях. Для промислового виробництва проектуються спеціальні агрегати для вироблення озону у великій кількості для великих приміщень. Медичні озонатори по потужності ближче до побутових, але вони постійно використовуються і у них тривалий термін служби.
- Принцип роботи. У побутових озонаторах використовується метод розщеплення кисню, тобто електричний розряд. У промислових - може застосовуватися і ультрафіолетове випромінювання або електроліз різних речовин. Можливе використання комбінованих схем отримання озону.
- Якість кінцевого продукту. У промислових і медичних озонаторах якість кінцевого матеріалу значно вище, ніж у побутових. Це пояснюється тим, що вони використовують кисень у вигляді О2. Прилади побутові працюють з простим повітрям, який містить незначну кількість О2.
З огляду на вищевикладене видно, що промислові озонатори більш результативні за якістю і потужністю у порівнянні з побутовими озонаторами. Але не варто забувати, що вони розраховані на великі площі і в маленькому приміщенні позитивного результату не буде. До того ж, озоном зловживати не можна. Підвищений його вміст у воді та кисні може негативно позначитися на здоров'ї людини. Тієї кількість озону, яку виробляють промислові озонатори, може бути дуже багато в квартирі і, навіть, будинку.
Не можна застосовувати в побуті та медичні агрегати, так як безперервне використання може призвести до небажаних наслідків для здоров'я людини.
Використовуючи побутові прилади озонування, потрібно залишати приміщення під час очищення за допомогою озону. Побутові озонатори мають обмежені інтервали застосування.