Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб - нд: 10:00-18:00

Користь і шкода фільтра зі зворотним осмосом

Користь і шкода фільтра зі зворотним осмосом

Вода, яку ми п'ємо і використовуємо для приготування їжі, не повинна мати в складі шкідливих домішок, що викликають проблеми зі здоров'ям. Комунальними службами проводиться очистка води, що надходить споживачам по водопровідних трубах. Але вжитих заходів недостатньо для 100% видалення забруднень. Тому багато споживачів використовують фільтр зворотного осмосу, який справляється з усіма видами шкідливих домішок. Зворотноосмотичній системі фільтрації приписують не тільки корисні властивості, але і шкідливий вплив на організм. Чи так це насправді? Розбираємося в статті.

 

Як працює система зворотного осмосу?

Це сучасний спосіб отримання чистої води без застосування хімічних реагентів та інших шкідливих компонентів. Дані насосні установки мають багатоступеневу систему очищення. Система складається з блоку передфільтрів, мембрани і поста. Основний фільтруючий елемент - зворотносмотична мембрана. Це своєрідне «сито», встановлене в фільтр зі зворотним осмосом, пропускає тільки воду, затримуючи до 99% шкідливих домішок. Через нього не пройдуть навіть віруси та бактерії.

 

Основні компоненти подібної системи очищення:


 • попередні фільтруючі елементи - видаляють зважені частинки, хлор і хлорорганічні сполуки;
 • мембрана - вода під тиск проникає крізь неї, а солі важких металів, хвороботворні бактерії не проходять через сітку;
 • постфільтр з активованим вугіллям - прибирає неприємний запах.


У деяких моделях передбачений ще й мінералізатор для насичення очищеної води мінералами.

 

Що таке комерційний зворотний осмос?


Подібні системи відрізняються від побутових моделей розміром і продуктивністю. Принцип дії фільтруючого обладнання аналогічний стандартному зворотному осмосу.

Найчастіше комерційний зворотний осмос встановлюють:

 • на невеликих і середніх за обсягами виробництвах, що випускають напої та харчові продукти;
 • в сфері громадського харчування (ресторани, кафе, їдальні);
 • в СПА-салонах, перукарнях, інших підприємств зі сфери послуг;
 • в фермерському господарстві;
 • в лабораторіях;
 • для парогенераторів і парових котлів.

 

Узагальнивши, можна сказати, що його встановлюють всюди, де потрібен фільтр зворотного осмосу високої продуктивності, щоб задовольнити запити великої кількості людей. Якщо системи до 190 літрів на добу є достатньою для сімейства з 2-3 людей, то на підприємстві очищена вода витрачається у набагато більших обсягах. У продажу є моделі з продуктивністю 1560 і більше л/добу. Наприклад, обладнання на 2041 л/добу забезпечить 85 літрів очищеної води на годину. Системи високої продуктивності зазвичай оснащені насосом, що дозволяє їм працювати навіть при низькому тиску.


До того ж, комерційні види затребувані в заміських котеджах, міських оселях. Такий зворотний осмос на весь будинок варто встановити там, де проживає 10 і більше осіб (кілька сімей, велике сімейство). Комерційні моделі виготовляються в компактному корпусі і не займають багато вільного місця навіть в невеликому приміщенні.


Фільтр зворотного осмосу: в чому користь?


Це найбільш ефективний метод очищення рідини. Завдяки унікальній конструкції насосна установка поступово очищує воду від шкідливих сполук і суспензій.


Зворотноосмотичні фільтри:


 • видаляють солі важких металів;
 • усувають хлор і будь-які сполуки, що містять хлор;
 • очищують від нітратів і пестицидів;
 • видаляють паразитів і хвороботворні бактерії;
 • знижують до мінімуму жорсткість води.


Рідина стає дійсно чистою і придатною для пиття без попереднього кип'ятіння, безпечною для приготування їжі. Вода після багатоступеневого очищення прозора, не має неприємного присмаку і запаху, не псує смак будь-яких страв і напоїв.

 

Користь від використання зворотноосмитичного обладнання відчутна не лише для людини, але й для побутової техніки. Встановивши фільтр для води зі зворотним осмосом, можна убезпечити прилади і посуд від появи твердих відкладень. Накип утворюється на нагрівальних елементах, стінках пристроїв і кухонних ємкостях з-за використання жорсткої забрудненої води, яка поступово призводить до виходу з даду побутової техніки, необхідність дорогого ремонту або покупки нового обладнання та посуду.


Крім того, жорстка і хлорована вода завдає великої шкоди кімнатним рослинам і рибкам в домашніх акваріумах. У неочищеній рідині з-під крану велика кількість солей жорсткості, заліза. Воду можна відстоювати, але в цьому випадку лише мала частина шкідливих елементів випарується, більшість залишиться. Використовуючи фільтри з системою зворотного осмосу, можна ефективно очистити рідину від домішок, зменшити жорсткість до низького рівня. Така вода ідеально підійде для поливу кімнатних квітів, наповнення акваріумів.


Насосні установки має компактні розміри, що дозволяють встановити його, наприклад, в кухні під мийкою. Система не займе багато місця, не викличе труднощів в обслуговуванні. Досить періодично проводити заміну картриджів. Тому найдоступніший і простий спосіб отримання чистої води - купити зворотний осмос та встановити його в квартирі або приватному будинку. Моделі з накопичувальним баком дозволяють навіть при тимчасовому відключенні централізованого водопостачання завжди мати запас очищеної води.


 Фільтр зі зворотним осмосом: чи є шкода?


Розберемо основні претензії до зворотноосмотичного обладнання:


 • Віддаляються корисні елементи: фтор, магній і кальцій. Через мембрану фільтра можуть просочитися тільки молекули води, решта - відсіюється. Під дію фільтра дійсно потрапляють не тільки шкідливі домішки, але і мінеральні речовини. Але людина отримує всі необхідні мінерали з їжею: свіжими фруктами і овочами, молочною продукцією, м'ясом. Добової норми мінеральних речовин тільки в одній рідині недостатньо. Вмісту мінералів у воді настільки мало, що, наприклад, людині знадобиться випити 6-8 літрів рідини, щоб заповнити денну потребу в магнії. Для порівняння, в 100 грамах гречаної крупи 200 мг магнію, що на 50% перекриває добову потребу організму в цьому елементі.
 • Вода несмачна. На відміну від водопровідної, в очищеної рідини немає підвищеного вмісту заліза, що надає їй присмак металу і жовтуватий колір, а також хлору, який може бути причиною специфічного запаху води з-під крана. Очищена вода немає запаху, в тому числі і неприємного, нейтральна на смак.

 

Як бачимо, шкоди використання зворотноосмотичної системи фільтрації немає. Наповнити воду мінералами, підвищити її рН і поліпшити смакові якості можна за допомогою мінералізатора. Як варіант, відразу купити фільтр зворотного осмосу з фінальним ступенем очищення - коригуванням сольового складу. Мінералізатор можна придбати окремо і встановити в обладнання, що вже використовується.


Залишилися додаткові питання про необхідність установки і ефективность фільтра для води? Звертайтеся до консультантів нашого інтернет-магазину. Підкажемо, який краще фільтр зворотного осмосу купити для квартири, будинку, кафе, інших цілей. Великий вибір моделей з багатоступеневою системою очищення вже в наявності. Є варіанти як з мінералізатором, так і без нього.

Схожі статті
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Puricom Senna
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Puricom Senna
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Sennа..
27.08.2021
Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021