Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Споживання води з низьким TDS: які наслідки?

Споживання води з низьким TDS: які наслідки?

Якість води, що подається в розподільчу мережу, і яку ми отримуємо в наших квартирах, погіршується з кожним роком та стає не прогнозованою. Токсичні важкі метали, залізо, фосфати, пестициди, кишкові палички – лише незначна частина інгредієнтів, що потрапляють у водопровідну воду на шляху до споживачів. Так що ж робити мешканцям квартир або житлових будинків, які хочуть швидко та якісно очищати воду для пиття та приготування їжі?


Фільтр для води зі зворотним осмосом: повне або часткове вирішення проблеми?


У соціальному опитуванні, проведеному нами у 2020 році, 14% споживачів використовують фільтр для води зі зворотнім осмосом, 4% просто кип’ятять воду, що подається з централізованого водопостачання, 3% споживають воду прямо з-під крану, а решта вживають воду з інших джерел. Детальніше читайте у нашій статті.


В першому випадку люди діляться на «за» і «проти» таких фільтрів.

Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л (для осмотичної води цей показник становить 10 - 30 мг/л), призводить до "вимивання" мінералів з організму і це спричиняє дефіцит мінеральних речовин та подальший вплив на здоров’я людини.

Проте наряду з цим чи виникає питання, як надмірний вміст забруднювачів у воді, а саме токсичних важких металів (кадмію, міді, заліза, свинцю) та біологічне забруднення у вигляді коліформ впливає на здоров’я людини?

Cистема зворотного осмосу на 99% видаляє в тому числі ці забруднювачі, роблячи воду безпечною та придатною для споживання.

Тож давайте розберемося: чи дійсно ця думка підтверджується конкретними науковими дослідженнями протягом декількох років або це просто шаблонне ствердження?


Як впливає показник загальної мінералізації води на організм людини?
 


Для кращого розуміння впливу води з низьким вмістом TDS на організм людини потрібно розуміти механізм організму, а саме гомеостазу.

Гомеостаз - це підтримка статичних або постійних умов у внутрішньому середовищі організму. Цей природний процес контролює концентрацію мінералів (іонів) та води в рідини організму всередині і зовні всіх клітин усіх органів і тканин тіла. Нирки є найбільш важливими для підтримання постійної концентрації іонів (у тому числі натрію, калію, кальцію).

В гомеостазі задіяні 3 рідини: плазма, інтерстиціальна рідина та внутрішньоклітинна. Осмоляльність цих рідин становить 9000 мг/л. Будь-які зміни від нормальної концентрації іонів у клітинній мембрані коригуються за 1 хвилину або менше, оскільки вода швидко рухається крізь клітинні мембрани, тож якщо б і були зміни при вживанні води із TDS 1 - 100 мг/л, то вони швидко доводяться до рівноваги.

Нирки контролюють загальну концентрацію складових рідин в організмі. Якщо осмоляльність рідини, що фільтрується нирками, нижча за норму (наприклад, низька TDS води), нервово-гормональний зворотний зв'язок механізму змушує нирки виділяти більше води, ніж зазвичай, і таким чином підтримувати концентрацію іонів у рідині тіла до нормальних значень.

Крім того, слина збільшує концентрацію іонів під час прийому води. Так, концентрація хлориду натрію в слині становить 877 мг/л; вміст іонів калію - близько 1170 мг/л. У міру споживання води з низьким вмістом TDS вона поєднується зі слиною, що збільшує TDS до того, як вона досягне кишечника (наприклад, кожен мл слини може збільшити рівень TDS у 230 мл води, споживаної приблизно на 10 мг/ л). 

Отже, споживання здоровою людиною води з низьким рівнем TDS не може викликати негативний вплив на здоров'я людини. Саме захворювання, фізіологічна дисфункція або дефіцит мінералів у їжі може спричинити проблему "вимивання", але не споживання 1 - 2  літра води з низьким вмістом TDS щодня.

Дані взято з матеріалів фізіолога Артура Кліфтона Гайтона “Підручник медичної фізіології”.


За останні роки опубліковано дуже мало інформації, яка пов'язує споживання води з низьким вмістом TDS з фізіологічним впливом на організм людини.

 

Ось що написав доктор Едвард В. Оганян, керівник відділу оцінки ризику для людини, доповідач Агентства з охорони навколишнього середовища США: «Питна вода забезпечує ряд мінералів, важливих для здоров’я людини. Однак питна вода зазвичай є другорядним джерелом цих мінералів. Як правило, дієта є основним джерелом цих корисних мінералів. Мені не відомі жодні дані, адекватні для підтвердження висновку, що вода з низьким вмістом мінералів небезпечна».


Так чи інакше, на сьогодні немає відомих задокументованих випадків, які б свідчили про те, що споживання води з низьким вмістом TDS створюють або не створюють будь-які довгострокові наслідки для здоров'я.

Однак можна навести ряд польових дослідів, які спростовують підтвердження про те, що споживання такої води людьми викликає шкідливі наслідки.


Польові досліди


У ВМС США використовували дистильовану морську воду для споживання людьми протягом приблизно 40 років. Повідомлялося про споживання води з рівнем TDS нижче 3 мг/л. ВМС не повідомляли про проблеми зі здоров'ям.


Агентство USEPA провело проєкт у Сан-Ісідро, штат Нью -Мексико, в якому TDS знизили з 800 мг/л до діапазону від 40 до 70 мг/л. Ніяких наслідків для здоров'я не спостерігалося. Також не було повідомлень від NASA про негативні наслідків від споживання води із TDS приблизно 0,05 мг/л на борту космічного корабля.


Крім того, тисячі приватних свердловин, а також численні невеликі муніципальні системи в США багато років виробляють воду з низьким рівнем TDS. Внаслідок цієї поширеної практики також не було повідомлень про проблеми зі здоров’ям.


Під час польових випробувань у Боулдері, штат Колорадо, у якому брало участь близько 50 сімей, експериментальна система водопостачання забезпечувала питною водою, яка містила приблизно 0,05 проміле TDS. Внаслідок вживання цієї води ніяких наслідків для здоров’я не було.


Якщо підсумувати все вищесказане, то можна з упевненістю сказати, що власний механізм управління людським організмом, тобто гомеостаз, регулює вміст мінеральних речовин рідини в організмі людей, які п’ють воду з низьким або високим вмістом мінералів.

Тож можете більше не турбуватися та обирати фільтр зворотного осмосу в нашому інтернет-магазині просто зараз.

Пийте багато води, будьте здорові та обов’язково звертайтесь до наших менеджерів за безкоштовною консультацією.

зворотний осмос, загальна мінералізація, фільтр для води

Схожі статті
Що таке мінералізатор води в системі зворотного осмосу і навіщо він потрібен?
Що таке мінералізатор води в системі зворотного осмосу і навіщо він потрібен?
Мінералізатор представляє собою картридж, заповнений різного роду природними мінералами. Після того, як вода пройшла через мембран..
21.08.2020
Користь і шкода фільтра зі зворотним осмосом
Користь і шкода фільтра зі зворотним осмосом
Вода, яку ми п'ємо і використовуємо для приготування їжі, не повинна мати в складі шкідливих домішок, що викликають проблеми зі зд..
10.11.2020
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021