Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Вплив води на роботу мозку

Вплив води на роботу мозку

Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води?

Наприклад, ми можемо сказати з розумним виглядом, що організм людини на 65% відсотків складається з води, і хоча відповідь і буде залежати від багатьох факторів, ми звикли вважати 65 якимось середнім статистичним показником. 

Щодо мозку, то тут все не так просто. Якщо подивитися першу сторінку гугл російською, то там на кожному спеціалізованому форумі своя оцінка вологості мозку, що говорить про велику кількість проведених досліджень та різноманітність  джерел, проведених експериментів, а також різних результатів досліджень, що зводить усі усереднення до широкого діапазону не у 1 або 2, а у цілих 10 відсотків.
Так, умовно ми можемо визначити існуючий рекомендований мінімум та максимум, які сумісні з життям, але це будуть крайнощі, а ось усереднити значення все одно не можна, тому що це плаваюча змінна, яка обов’язково змінюється, звичайно не менш ніж на 2%, та не більше ніж на 10 відсотків впродовж дня! При цьому ми не можемо сказати, що вміст води у мозку людини більше вранці ніж увечері, тому що цей показник у кожного індивідуальний та може суттєво відрізнятись навіть у братів та сестер, а коливання цього показника залежать навіть від розумової активності.
Наприклад відомо, що вміст води у мозку кожної людини протягом дня може коливатися від 80 до 90 відсотків, а перевищення останнього показника може означати наслідки гіпергідратації та проникнення зайвої рідини у міжклітинний простір мозку, в той час як показники нижче 80% вмісту води можна починати вважати небезпечно низькими, які можуть означати дегідрацію.

Чому важливо не допускати занизького вмісту води у мозку?

Багато хто з вас чув, що летальна доза води для дорослої людини складає 6 - 7 літрів.
Але, напевно, навіть не кожен третій з вас знає про те, яка допустима доза води на день для звичайної дорослої людини вважається мінімальною, що вже казати про дітей та бабусь?
Коли мозок не містить достатню кількість вологи, він починає перегріватись, клітини мозку отримують менше кисню через звуження судин, через підвищення температури об’єм міжклітинного простору розширюється, що приводить вже до підвищення тиску у самому мозку.
Індивідуальна у даному випадку і больова чутливість кожної людини, тому далеко не кожний відчуває, що має наслідки легкої або навіть середньої важкості дегідрації. А це кожного дня може призводити до поступового пригнічення когнітивних функцій та негативно впливати на організм людини в цілому, привести до раптового інфаркту, інсульту.

   Про що необхідно пам’ятати, щоб не допустити зневоднення?

По перше, усі рекомендують вживати не менше 1.5 літра на день, але кожного дня цей показник може плавати, і ви повинні самі розуміти, що у стані підвищенної активності (робота, спорт, похід) необхідність організму у регідрації збільшується. Навіть за відсутністю фізичних навантажень, улітку людині рекомендується вживати вже не 1.5, а 2 літра води на день, тому що збільшення температури веде до прискорення зневоднення організму.

Необхідно вживати тільки чисту, не забруднену домішками воду. Наприклад кока-кола, чай або подібні «навмисно забруднені» рідини спочатку повинні пройти довгий та витратний процес фільтрації чистої рідини, що повинна засвоїтись організмом. Саме через те, що цей процес у випадку концентратів йде суттєво довше, регідрація просто не встигає за дегідрацією, особливо влітку, коли рідина активно випаровується з тіла. Навіть велика кількість кока-коли не може компенсувати необхідність організма у чистій рідині без жодних домішок, окрім, наприклад, мінералів кальцію та магнію, які обов’язково мають бути у ідеальній питній воді. Вода, яка не має взагалі ніяких розчинених мінералів або солей (наприклад дистилят), не представляє жодної цікавості для людського організму, оскільки використовується у фармакології, для лабораторних досліджень та інше.

Усі мають шанс помітити неймовірну різницю у самопочутті під час недопивання та під час підтримки ідеального балансу рідини за допомогою сучасних персональних систем для очистки питної води.

Не варто робити помилку, не надаючи фактору стабільного щоденного споживання норми чистої води максимального пріорітету, бо з часом ви і не згадаєте, що це шкодить, та не зрозумієте, чому стає тільки гірше, і у якийсь момент ви вже не зможете повернутися до здорового життя.

Усі ми іноді або систематично зневоднені, але чим менше випадків ми будемо допускати, тим краще буде наше самопочуття, відчуття збільшення мотивації, когнітивних здібностей та запасу сил! 

Якщо вам необхідна безкоштовна консультація або допомога у підборі фільтра для води, дзвоніть у наш інтернет-магазин.



Схожі статті
Вода - важлива молекула для життя
Вода - важлива молекула для життя
Молекула води складається з двох атомів водню, пов'язаних з атомом кисню. Унікальна хімічна комбінація дозволяє їй вносити речовин..
12.10.2015
Вода: Скільки потрібно пити води в день і яка її роль в організмі
Вода: Скільки потрібно пити води в день і яка її роль в організмі
Без води не може прожити не одне жива істота на Землі, в тому числі і людина..
15.02.2015
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023