Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Вода - важлива молекула для життя

Вода - важлива молекула для життя

Молекула води складається з двох атомів водню, пов'язаних з атомом кисню. Унікальна хімічна комбінація дозволяє їй вносити речовини в клітину та із неї. Щоб залишатись живим, організм бере важливі матеріали для виробки енергії, у вигляді відходів прибирає токсичні речовини. Вода залишається рідкою, при земних температурах, тому вона є необхідною. Передача речовин з клітин в навколишнє середовище можливе за допомогою рідкого стану води. З твердої речовини важче виділяти енергію.

В льодах, в гарячих гейзерах, в засушливих пустелях - вода усюди. Там, де є вода - існує життя. Тому, в ній знаходять мікробів, котрі розмножуються, при будь-яких умовах.

"Слідуй за водою" - такий девіз NASA в дослідженні позаземного життя.

Досліджуючи планету Марс, вчені помітили темні потоки, за якими спостерігали не один десяток років. Виявилось, що темні потоки - це текуча вода. Ймовірність можливості наявності життя на Марсі сьогодні - підтвердили соляні потоки, хоч вони і перенасичені хлористими солями. Саме вода являється важливою молекулою для життя. Вчені задають собі питання: "Чи можуть існувати інші інгредієнти, котрі запезпечують ідеальний рецепт для життя на інших планетах?"

Вода не тільки все розчиняє, але і може знаходитися в твердому, рідкому та в газоподібному стані. Ці показники незамінні для живих створінь.

На думку океанографа з Гавайського університету Брайана Глейзера — з'єднання атомів водню і кисню роблять воду універсальним розчинником. Завдяки полярності, атоми водню збираються на одній стороні молекули, формуючи позитивний заряд, в той час, як атоми кисню збираються на іншій - утворюючи негативний заряд. Позитивний заряд притягує негативно заряджені іони і навпаки.

Такі властивості розчинення води дозволяють передавати фосфати та іони кальцію в клітину та із неї. Брайан Глейзер стверджує, що доступні три стани води на нашій планеті дозволяють приємне різноманіття середовищ існування та мікроклімату.

Це явище вивчає фізик та хімік Гавайського Університету Ральф Кайзер. Він вважає, що вода може бути більше, ніж просто рідиною. Маленькі органічні молекули в складі комет, котрі врізалися на землю, стали основою для життя. Вода у твердій фазі, пройшовши через космос, може забезпечити захист молекул від радіації.

Вода дуже важлива на нашій планеті, але можуть існувати й інші форми життя, яких свої правила. 

Робота над пошуком інших рідин, які могли б стати універсальним розчинником продовжується. В першу чергу, розглядаються аміак і метан. Астробіолог із Науково - дослідницького центра Еймса, при NASA, Кріс Маккей намагається розібратися в цьому питанні. Адже на одному із супутників Сатурна є озера із рідкого метану та етану. Таким чином, питання: "Чи може життя використовувати рідкий метан або етан?" - лишається відкритим.

Схожі статті
ВАЖЛИВІСТЬ ВОДИ У СХУДНЕННІ І ЧОМУ ВОНА ТАК КОРИСНА
ВАЖЛИВІСТЬ ВОДИ У СХУДНЕННІ І ЧОМУ ВОНА ТАК КОРИСНА
Хочете відмінну пораду з дієти? Пийте більше води. Ви, напевно, неодноразово чули, що регулярне вживання води допоможе вам скинути..
13.01.2020
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021