Як багато різних реалізацій фільтрів для води існує на сьогодні. Споживач, в залежності від своїх уподобань, може вибрати собі таку модель, яка буде йому найбільш до душі. Але все вироби для фільтрації води, хоч і схожі по влаштуванню один на одного, вони вимагають регулярної заміни фільтрувального елемента. Відповідно, інформація про те, як виконати цю саму заміну, буде дуже корисною для власників таких фільтрів.
Зараз мова піде про заміну фільтраційних елементів у групі картриджних фільтрів. Залежно від пристрою фільтра для води, потрібно замінити один, або кілька картриджів. Перш ніж приступити до заміни, в першу чергу, необхідно розібратися в загальному пристрої фільтрів картриджної групи.
У найзагальнішому огляді, можна виділити наступні елементи - корпус фільтра, змінний картридж і гумові ущільнювачі. При цьому фільтрувальний елемент може бути з картону, поліпропілену, поліетилену, активованого вугілля і так далі.
Перш ніж щось змінювати, необхідно перекрити подачу води на фільтр. Далі, слід відкрутити нижню частину фільтра. Для цього використовується ключ, який йде в комплекті з самим фільтром. Відкручування може бути ускладнено через внутрішнього тиску. Скидання тиску можна виконати двома способами. 1-й скористатися спеціальною кнопкою скидання тиску, якщо вона є на корпусі. 2-й спосіб - відкрити кран подачі води, який знаходиться за фільтром в системі трубопроводу приміщення.
При відкручуванні корпусу, під фільтр бажано підставити якусь місткість або підкласти ганчір'я. Це необхідно для того, що б вода всередині фільтра не вихлюпнулася на підлогу.
Тепер, фільтр можна вилучити. Залежно від конструкції, на фільтрі можуть бути ущільнювальні гумові кільця, розташовані з торців картриджа. Ці кільця необхідно перевірити. Якщо вони м'які та еластичні, то їх можна не міняти. Частину, що залишилася в корпусі воду, необхідно злити, а корпус помити. Миття проводитися без використання миючих засобів. Що б запобігти потраплянню хімічних елементів в питну воду.
У очищений корпус вставляється новий фільтр. І вкручується корпус у зворотній послідовності.
Якщо заміна відбувається в апараті зворотного осмосу, то вимитий корпус з новим фільтром краще заповнити чистою водою. Це дія викликана конструктивними особливостями. Вода дозволить зберегти мембрану непошкодженій. В іншому випадку під впливом повітря, вона вийде з ладу. Якщо заміна картриджа проводиться на звичайному, чи не мембранному фільтрі, то повітря просто вийде через відкритий кран.
Далі, якщо фільтр має кілька картриджів, їх слід замінити описаним вище способом. Після заміни, слід плавно відкрити подачу води. При цьому візуально контролювати з'єднання фільтру. Що б мати можливість своєчасно виявити і усунути текти. Якщо вона виявиться. У разі, якщо текти всі таки є. Необхідно перекрити воду. Далі, або сильніше закрутити корпус, або перевірити цілісність ущільнювача між корпусом і головкою фільтра, в разі його розриву, провести заміну.
Все, робота виконана, тепер залишилося тільки пустити воду, відкрити кран і дати воді можливість «втекти» протягом хвилин 10. Це необхідно, щоб вода вимила все частки дрібного пилу нового фільтра.