Не завжди має сенс очищати воду за допомогою заморожування або відстоювання. Якщо якість води знаходиться на найнижчому рівні (вона насичена солями і шкідливою органікою), можна і потрібно купувати для власних потреб побутові фільтри очищення води, які зустрічаються найрізноманітнішими.
Які фільтри підійдуть для поліпшення органолептичних показників води?
До найпростіших фільтрів відносяться колбові, які комплектуються вугільними картриджами, здатними не тільки видаляти залишки хлору, а й на порядок покращувати смак питної води.
У наших реаліях, коли водопровідна вода не озонується, а тільки хлорується, покупка магістрального вугільного фільтра для води матиме позитивний вплив на здоров'я будь-якої людини.
До цієї лінійки фільтрів можна сміливо віднести як глечики фільтри, так і фільтри-насадки. Перші повільно, але вірно (не більше 200 мл/хв) очищають воду, що проходить через вугільний картридж, силою тяжіння Землі, тоді як фільтри-насадки з легкістю встановлюються безпосередньо на злив крана.
Але чим більше виявиться очисних елементів, тим краще. Недарма рекомендована покупка виключно багатоколбових фільтрів, якщо потрібна комплексна очистка води не тільки від хлору, але також від органіки і надлишку солей. Найчастіше їх називають стаціонарними, оскільки очисні елементи у вигляді трьох колб встановлюються безпосередньо під кухонною раковиною, що дозволяє у великій кількості очистити питну воду (до 5 000 л).
В останньому випадку з'являється додатковий кран, з якого під невеликим тиском дійсно буде текти питна вода, тоді як сусідній кран буде використаний для технічних потреб. До різновидів даних видів фільтрів можна віднести і гнучкий шланг, в очисні колби якого вода буде надходити тільки після окремого гвинтового крана. Такий підхід зручний тим, що не доведеться додатково інсталювати кран безпосередньо на кухонній раковині.
Багатоколбові фільтри дійсно ефективні, оскільки кожна колба відповідає за свій сегмент захисту: перша затримує механічні вкраплення; друга очищає воду від хлору, хлорвмісних сполук за допомогою засипного вугільного картриджа, тоді як третя - усуває 98% вільного хлору з води за рахунок використання брикетованого вугільного фільтра. Топові версії даних видів фільтрів здатні додатково використовувати або мінералізатори води, або ультрафіолетові лампи знезараження води. Після такої обробки сміливо можна стверджувати, що сиру воду можна пити.