Сьогодні вже ні для кого не секрет, що вода, проходячи через грунт, насичується хімічними елементами. Мати або не мати фільтр для води - питання навіть вже не стоїть. Головне - який і як правильно вибрати потрібний фільтр в квартиру або приватний будинок.
З чого потрібно почати?
Якщо правильно підібрати обладнання, то покупка не вдарить по вашому бюджету. Для себе потрібно відповісти на наступні питання:
- Яка до вас надходить вода? Наявність забруднень. Можна віддати проби в лабораторію або звернутися до фахівців спеціалізованого магазину.
- Куди необхідно установити фільтр: в приватний будинок або в квартиру? Параметри і витрата води в котеджі, квартирі або на дачі різні.
- Порахувати кількість точок водорозбору.
- Яка потрібна вода: питна або для побутових потреб? Від цього залежить вибір фільтруючої системи. Визначтеся - вода потрібна тільки для пиття або ще потрібно захистити побутову техніку, трубопровід, систему опалення і т.д.
- Яка передбачається витрата води у вашій родині.
Після того, як ви визначитеся, краще звернутися до фахівців з даними відповідями на поставлені вище питання.
Варіантів багато:
Фільтр глечик - підходить для сім'ї із 2-3 чоловік. Видаляє механічні забруднення, хлор і запах. Картриджа вистачає на 300 літрів. Об'єм глечика обмежує кількість води.
Проточні фільтри - встановлюються на або під мийку, а також на стіл. Деякі пристрої врізаються прямо у водопровід. Картриджа вистачає на 1000-3000 літрів.
Системи зворотного осмосу - очищають воду на молекулярному рівні, прибирають всі забруднення. На виході отримують тільки молекули води.
Для комплексного очищення води встановлюють магістральні, засипні фільтри, пом'якшувачі і знезалізнювачі. У комплексі з ними ставлять ще і ультрафіолетові знезаражувачі.
Як видно, вибрати правильно фільтр досить складно. Гарантувати якісний фільтр можуть тільки в спеціальному магазині з продажу фільтрів. У них працюють досвідчені консультанти і сервісна служба. Мало того, що потрібно правильно встановити фільтр для води, але ще потрібно вміти його обслуговувати. Кожен повинен займатися своєю справою, а отже фахівці даного профілю допоможуть не тільки правильно вибрати фільтр, а й встановити, розповісти, як потрібно його обслуговувати, промивати, міняти картриджі і засипку.
Кожен фільтр має свої експлуатаційні, якісні та цінові переваги.