Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: вихідні

Методи пом'якшення води

Методи пом'якшення води

Споживання якісної чистої води - одна з актуальних проблем людства. Розвиток техніки, збільшення чисельності населення, високий ступінь забруднення навколишнього середовища, в тому числі річок і озер, свідчить про те, що очищення води необхідне і в побуті, і в індустрії Але, нинішня система очистки води не дає ідеального очищення. Воді властива жорсткість - завищені показники вмісту в ній солей кальцію і магнію. Проявляється вона у вигляді нальоту на стінках електричних приладів (чайники, пральні машини, посудомийні машини, праски і т.д.), на стінах з кахлем у ванній і під обідком унітазу. Негативу від використання води з підвищеним вмістом солей жорсткості настільки багато, що людство вирішило боротися з цією проблемою. Були винайдені різні фільтри для пом'якшення води.

Основні методи пом'якшення води

Вибираючи фільтри для очищення води, необхідно ознайомитися з методами пом'якшення води. Їх існує кілька груп.  До основної відносяться:

  • метод реагентного пом'якшення.  Полягає у використанні хімічних реагентів.  Особливий успіх отримав в промисловості та енергетиці.
  • метод безреагентного пом'якшення В основі лежать: магнітні силові поля, електричний струм і ультразвук (Процес пом'якшення заснований на фізичних процесах).

До окремої групи методів зараховують:

  • метод мембранного пом'якшення - заснований на пропущенні під тиском забрудненого розчину через напівпроникну перегородку з отворами меншими, ніж розмір часток забруднення.

Підсумок - чиста вода, практично дистилят.

  • метод іонного обміну - один з найпоширеніших методів очищення води Використовується, коли в розчині містяться невеликі концентрації забруднюючих речовин або на завершальній стадії очищення.  Полягає у видаленні з розчину іонів-домішок і заміні на інші іони (Н + або на Na +), які не впливають на якість води.

Реагентні методи пом'якшення води

Застосування того чи іншого методу пом'якшення води викликано змістом величезної кількості карбонатних солей (солей жорсткості) або солей кальцію і магнію Цей тандем є невід'ємним показником жорсткості води.

Найпоширенішим і доступним побутовим шляхом боротьби з кристалізацією солей жорсткості на побутових приладах є використання проточних дозуючих пристроїв. За допомогою даних дозаторів вода проходить через рідкий або кристалловидний реагент, який перешкоджає випаданню солей жорсткості в осад при підвищенні температури або тиску. Також для таких цілей можуть використовуватися спеціальні реагенти - порошки, які додаються безпосередньо в побутові пристрої під час їх використання. Перераховані вище методи відносяться до методу реагентного пом'якшення води, що використовуються в побуті у промисловості ж застосовують спеціальні дозуючі станції, які дозують реагенти (антискаланта, бісульфітом натрію, інгібідори корозії і т.д. ) безпосередньо в трубопровід вихідної води, таким чином здійснюючи хімічне коригування складу технічної води, захищаючи технологічне обладнання, зберігаючи ККД виробництва на належному рівні.

Хімічний метод пом'якшення води

Використання різних хімічних методів пом'якшення води досить виправданий, враховуючи застосування недорогих реагентних методів. До групи реагентних методів можна віднести і метод іонного обміну - це процес поглинання іонітами (іонообмінні смоли) позитивних чи негативних іонів «забруднень» в обмін на еквівалентну кількість іонів іоніту.

Пом'якшення води за допомогою іонного обміну відбувається за принципом заміни іонів кальцію і магнію на іони натрію, які знаходяться безпосередньо в іонообмінному катіоні. Таким чином, під час проходження води через шар іонообмінного катіоніта катіони кальцію і магнію залишаються на іонообмінному катіоніті, а вода, що очищається отримує катіон натрію після повної заміни всіх катіонів натрію на кальцій і магній, іонообмінний катіоніт потребує відновлення, для цього використовують сольовий розчин, який отримують розчиненням харчової солі у воді. Пропускаючи сольовий розчин через шар іонообмінного катіоніта, відбувається зворотне заміщення кальцію і магнію на натрій. Обсяг води від відновлення іонообмінного катіоніта до його повного виснаження називають фільтроциклом.  Фільтроцикл безпосередньо залежить від жорсткості вихідної води, і від обсягу використовуваного іонообмінного катіоніта. Отже, чим вища жорсткість і менше фільтруючого матеріалу, тим менше води ми можемо пом'якшити. В побутових цілях яскравий представник - фільтр-глечик з іонообмінними картриджами, а в промисловості - катіоннообмінна і аніонообмінна установка. При використанні фільтра для жорсткої води типу глека, обсяг іонообмінного катіоніта обмежений обсягом картриджа, також даний картридж не підлягає відновленню і вимагає періодичної заміни. Отже, мінусом даних систем є недовговічність і неможливість відновлення іонообмінного катіоніта. При використанні системи пом'якшення води для будинку з можливістю відновлення (регенерації), мінусом є обмеженість в жорсткості вихідної води. При жорсткості вище 10 - 12 мг-екв / л застосування такого обладнання для пом'якшення води стає економічно невиправданим, в зв'язку з частими регенераціями і використанням великої кількості солі для відновлення іонообмінних властивостей іонообмінного катіоніта. При високій жорсткості вихідної води економічно виправдане використання баромембранного пом'якшувача води.

Таким чином, ви ознайомилися з набільш визнаними і доступними методами пом'якшення води, оцінили переваги і недоліки та визначилися зі сферою застосування.  Залишилася справа за малим - купити фільтр для пом'якшення води.

пом'якшувач для води, система пом'якшення води, фільтр від жорсткої води

Схожі статті
Пом'якшення питної води
Пом'якшення питної води
Присутність домішок розчинних солей кальцію і магнію визначають жорсткість питної води. Дану проблему можна коригувати, використов..
31.10.2016
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023