Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Пом'якшення води – яку систему вибрати?

Пом'якшення води – яку систему вибрати?

Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її складі. Ці речовини потрапляють у воду внаслідок вимивання природних гірських порід (вапняку, гіпсу та доломітів) з артезіанських свердловин. Застаріле державне очисне обладнання нездатне здійснювати якісну фільтрацію солей жорсткості – таким чином, ці речовини викликають багато проблем у користувачів централізованого водопроводу.

Існує кілька відмінних факторів, за якими легко можна визначити наявність підвищеної жорсткості проточної води:

 • після прання світлий одяг стає сірим, грубішим і не піддається прасуванню;
 • поверхня шкіри після контакту з водою стає сухою та роздратованою;
 • волосся втрачає свою м'якість і починає вимагати більш частого миття;
 • після висихання води на всіх поверхнях санвузла залишається мінеральний наліт білого або жовтуватого відтінку;
 • такий самий наліт залишається на внутрішніх поверхнях всіх нагрівальних елементів побутової техніки (чайників, термопотів, пральних машин, бойлерів тощо).


Для виконання своїх функцій техніці із засміченими нагрівальними елементами потрібна значно більша кількість електроенергії – таким чином рахунки за комунальні послуги у квартирах із жорсткою водою постійно зростають. Крім цього, солі жорсткості значно вкорочують термін служби побутових приладів, труб та сантехніки – це відбувається через поступове «заростання» внутрішнього простору трубопроводу, що контактує з жорсткою водою.


Як у цій проблемі допоможе пом'якшувач?

Пом'якшувач води є одним з різновидів домашніх систем фільтрації – основні функції цього пристрою полягають у нейтралізації солей жорсткості шляхом іонного обміну. Для цього фільтр використовує спеціальну синтетичну смолу – при контакті з жорсткою водою вона утримує іони кальцію та магнію, вивільняючи при цьому до складу рідини безпечні іони натрію.


Використання пом'якшувача приносить власнику цього обладнання цілу низку переваг:

 • зниження рівня твердості води;
 • підвищення ефективності роботи побутової техніки;
 • зниження витрат енергоресурсів під час роботи побутових приладів;
 • продовження терміну служби нагрівальних елементів та трубопроводу.

Варто враховувати, що через певний проміжок часу ємність смоли повністю насичується іонами жорсткості – для відновлення її властивостей необхідно періодично проводити просту процедуру регенерації фільтра. Для цього достатньо завантажити в спеціальний відсік таблетовану сіль та запустити на пом'якшувачі програму регенерації.

Яку систему пом'якшення води вибрати?

Як і всі побутові пристрої, різні пом'якшувачі відрізняються між собою ефективністю, швидкістю очищення води та іншими функціональними показниками.

Таким чином, для вибору відповідної системи пом'якшення води варто враховувати такі параметри:

 1. Показник жорсткості води. Визначається шляхом хімічного аналізу води вашої централізованої системи, який можна замовити у державній чи приватній лабораторії. Знання показника жорсткості обов'язково для підбору правильного пом'якшувача.
 2. Режим водоспоживання (періодичний/безперервний). Впливає на рівень витрати води, варто підбирати залежно від потреб конкретного користувача.
 3. Кількість води, що споживається на добу. Цей показник відображає скільки рідини конкретний фільтр здатний очистити за добу. Таким чином, для великої сім'ї потрібен пом'якшувач з великим значенням цього показника.
 4. Частота регенерації. Показує, як часто необхідно буде завантажувати сольовий розчин для відновлення функціональних особливостей пом'якшувача. Найчастіше регенерація потрібна 1 раз на 5-9 днів.
 5. Бажана міра пом'якшення води. Варто розуміти, що абсолютно м'яка вода не менш шкідлива, ніж жорстка – таким чином варто підбирати «золоту середину», ґрунтуючись на загальновизнаних нормах.

Підбір системи пом'якшення вимагає від людини розуміння деяких нюансів та особливостей обладнання цієї категорії – краще довірити цю справу фахівцям ТОВ «ІВІК Формула Води». Висока кваліфікація співробітників нашої компанії забезпечить вас найкращим обладнанням для домашньої системи доочищення, а також дозволить використовувати у побуті воду відмінної якості.


Схожі статті
Пом'якшувати або не пом'якшувати воду?
Пом'якшувати або не пом'якшувати воду?
Проблема жорсткої води сьогодні стоїть настільки гостро, що змушує споживачів шукати способи її пом'якшення. Визначити цей парамет..
11.12.2020
Пом'якшення питної води
Пом'якшення питної води
Присутність домішок розчинних солей кальцію і магнію визначають жорсткість питної води. Дану проблему можна коригувати, використов..
31.10.2016
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021