Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-17:00
 • сб-нд: вихідні

Пом'якшення води – яку систему вибрати?

Пом'якшення води – яку систему вибрати?

Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її складі. Ці речовини потрапляють у воду внаслідок вимивання природних гірських порід (вапняку, гіпсу та доломітів) з артезіанських свердловин. Застаріле державне очисне обладнання нездатне здійснювати якісну фільтрацію солей жорсткості – таким чином, ці речовини викликають багато проблем у користувачів централізованого водопроводу.

Існує кілька відмінних факторів, за якими легко можна визначити наявність підвищеної жорсткості проточної води:

 • після прання світлий одяг стає сірим, грубішим і не піддається прасуванню;
 • поверхня шкіри після контакту з водою стає сухою та роздратованою;
 • волосся втрачає свою м'якість і починає вимагати більш частого миття;
 • після висихання води на всіх поверхнях санвузла залишається мінеральний наліт білого або жовтуватого відтінку;
 • такий самий наліт залишається на внутрішніх поверхнях всіх нагрівальних елементів побутової техніки (чайників, термопотів, пральних машин, бойлерів тощо).


Для виконання своїх функцій техніці із засміченими нагрівальними елементами потрібна значно більша кількість електроенергії – таким чином рахунки за комунальні послуги у квартирах із жорсткою водою постійно зростають. Крім цього, солі жорсткості значно вкорочують термін служби побутових приладів, труб та сантехніки – це відбувається через поступове «заростання» внутрішнього простору трубопроводу, що контактує з жорсткою водою.


Як у цій проблемі допоможе пом'якшувач?

Пом'якшувач води є одним з різновидів домашніх систем фільтрації – основні функції цього пристрою полягають у нейтралізації солей жорсткості шляхом іонного обміну. Для цього фільтр використовує спеціальну синтетичну смолу – при контакті з жорсткою водою вона утримує іони кальцію та магнію, вивільняючи при цьому до складу рідини безпечні іони натрію.


Використання пом'якшувача приносить власнику цього обладнання цілу низку переваг:

 • зниження рівня твердості води;
 • підвищення ефективності роботи побутової техніки;
 • зниження витрат енергоресурсів під час роботи побутових приладів;
 • продовження терміну служби нагрівальних елементів та трубопроводу.

Варто враховувати, що через певний проміжок часу ємність смоли повністю насичується іонами жорсткості – для відновлення її властивостей необхідно періодично проводити просту процедуру регенерації фільтра. Для цього достатньо завантажити в спеціальний відсік таблетовану сіль та запустити на пом'якшувачі програму регенерації.

Яку систему пом'якшення води вибрати?

Як і всі побутові пристрої, різні пом'якшувачі відрізняються між собою ефективністю, швидкістю очищення води та іншими функціональними показниками.

Таким чином, для вибору відповідної системи пом'якшення води варто враховувати такі параметри:

 1. Показник жорсткості води. Визначається шляхом хімічного аналізу води вашої централізованої системи, який можна замовити у державній чи приватній лабораторії. Знання показника жорсткості обов'язково для підбору правильного пом'якшувача.
 2. Режим водоспоживання (періодичний/безперервний). Впливає на рівень витрати води, варто підбирати залежно від потреб конкретного користувача.
 3. Кількість води, що споживається на добу. Цей показник відображає скільки рідини конкретний фільтр здатний очистити за добу. Таким чином, для великої сім'ї потрібен пом'якшувач з великим значенням цього показника.
 4. Частота регенерації. Показує, як часто необхідно буде завантажувати сольовий розчин для відновлення функціональних особливостей пом'якшувача. Найчастіше регенерація потрібна 1 раз на 5-9 днів.
 5. Бажана міра пом'якшення води. Варто розуміти, що абсолютно м'яка вода не менш шкідлива, ніж жорстка – таким чином варто підбирати «золоту середину», ґрунтуючись на загальновизнаних нормах.

Підбір системи пом'якшення вимагає від людини розуміння деяких нюансів та особливостей обладнання цієї категорії – краще довірити цю справу фахівцям ТОВ «ІВІК Формула Води». Висока кваліфікація співробітників нашої компанії забезпечить вас найкращим обладнанням для домашньої системи доочищення, а також дозволить використовувати у побуті воду відмінної якості.


Схожі статті
Пом'якшувати або не пом'якшувати воду?
Пом'якшувати або не пом'якшувати воду?
Проблема жорсткої води сьогодні стоїть настільки гостро, що змушує споживачів шукати способи її пом'якшення. Визначити цей парамет..
11.12.2020
Пом'якшення питної води
Пом'якшення питної води
Присутність домішок розчинних солей кальцію і магнію визначають жорсткість питної води. Дану проблему можна коригувати, використов..
31.10.2016
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023