Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її складі. Ці речовини потрапляють у воду внаслідок вимивання природних гірських порід (вапняку, гіпсу та доломітів) з артезіанських свердловин. Застаріле державне очисне обладнання нездатне здійснювати якісну фільтрацію солей жорсткості – таким чином, ці речовини викликають багато проблем у користувачів централізованого водопроводу.
Існує кілька відмінних факторів, за якими легко можна визначити наявність підвищеної жорсткості проточної води:
- після прання світлий одяг стає сірим, грубішим і не піддається прасуванню;
- поверхня шкіри після контакту з водою стає сухою та роздратованою;
- волосся втрачає свою м'якість і починає вимагати більш частого миття;
- після висихання води на всіх поверхнях санвузла залишається мінеральний наліт білого або жовтуватого відтінку;
- такий самий наліт залишається на внутрішніх поверхнях всіх нагрівальних елементів побутової техніки (чайників, термопотів, пральних машин, бойлерів тощо).
Для виконання своїх функцій техніці із засміченими нагрівальними елементами потрібна значно більша кількість електроенергії – таким чином рахунки за комунальні послуги у квартирах із жорсткою водою постійно зростають. Крім цього, солі жорсткості значно вкорочують термін служби побутових приладів, труб та сантехніки – це відбувається через поступове «заростання» внутрішнього простору трубопроводу, що контактує з жорсткою водою.
Як у цій проблемі допоможе пом'якшувач?
Пом'якшувач води є одним з різновидів домашніх систем фільтрації – основні функції цього пристрою полягають у нейтралізації солей жорсткості шляхом іонного обміну. Для цього фільтр використовує спеціальну синтетичну смолу – при контакті з жорсткою водою вона утримує іони кальцію та магнію, вивільняючи при цьому до складу рідини безпечні іони натрію.
Використання пом'якшувача приносить власнику цього обладнання цілу низку переваг:
- зниження рівня твердості води;
- підвищення ефективності роботи побутової техніки;
- зниження витрат енергоресурсів під час роботи побутових приладів;
- продовження терміну служби нагрівальних елементів та трубопроводу.
Варто враховувати, що через певний проміжок часу ємність смоли повністю насичується іонами жорсткості – для відновлення її властивостей необхідно періодично проводити просту процедуру регенерації фільтра. Для цього достатньо завантажити в спеціальний відсік таблетовану сіль та запустити на пом'якшувачі програму регенерації.
Яку систему пом'якшення води вибрати?
Як і всі побутові пристрої, різні пом'якшувачі відрізняються між собою ефективністю, швидкістю очищення води та іншими функціональними показниками.
Таким чином, для вибору відповідної системи пом'якшення води варто враховувати такі параметри:
- Показник жорсткості води. Визначається шляхом хімічного аналізу води вашої централізованої системи, який можна замовити у державній чи приватній лабораторії. Знання показника жорсткості обов'язково для підбору правильного пом'якшувача.
- Режим водоспоживання (періодичний/безперервний). Впливає на рівень витрати води, варто підбирати залежно від потреб конкретного користувача.
- Кількість води, що споживається на добу. Цей показник відображає скільки рідини конкретний фільтр здатний очистити за добу. Таким чином, для великої сім'ї потрібен пом'якшувач з великим значенням цього показника.
- Частота регенерації. Показує, як часто необхідно буде завантажувати сольовий розчин для відновлення функціональних особливостей пом'якшувача. Найчастіше регенерація потрібна 1 раз на 5-9 днів.
- Бажана міра пом'якшення води. Варто розуміти, що абсолютно м'яка вода не менш шкідлива, ніж жорстка – таким чином варто підбирати «золоту середину», ґрунтуючись на загальновизнаних нормах.
Підбір системи пом'якшення вимагає від людини розуміння деяких нюансів та особливостей обладнання цієї категорії – краще довірити цю справу фахівцям ТОВ «ІВІК Формула Води». Висока кваліфікація співробітників нашої компанії забезпечить вас найкращим обладнанням для домашньої системи доочищення, а також дозволить використовувати у побуті воду відмінної якості.