Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Установка зворотного осмоса

Установка зворотного осмоса

Проточна вода в більшості випадків є повністю непридатною для вживання в їжу – причиною цього є недостатнє очищення рідини від сторонніх механічних забруднень, хімічних та біологічних домішок.

У спробі вирішення цієї проблеми мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до необхідності монтажу індивідуальної системи доочищення води. Подібне обладнання здатне забезпечити житлове приміщення повністю безпечною для організму чистою питною водою.

Зворотній осмос – принцип роботи, особливості

Фільтрація води методом зворотного осмосу на сьогоднішній день є найефективнішою – в результаті обробки рідини видаляється не менше 98% домішок.

Досягається такий результат шляхом розділення потоку води на два напрямки з щільністю, що кардинально відрізняється. По одному з них через напівпроникну мембрану з дрібними порами у змішувач проходить повністю чиста вода. Будь-які сторонні з'єднання розміром більше 0,0001 мікрона в цей момент відсіюються і потоком дуже забрудненої рідини проходять по іншому напрямку у злив каналізації.

Великі частинки нездатні подолати зворотноосмотичну мембрану, проте їм цілком під силу зробити засмічення дрібних пор та значно погіршити ефективність роботи обладнання. Щоб уникнути подібного результату, система зворотного осмосу комплектується декількома попередніми фільтрами для підготовки рідини – в основному для цього застосовуються механічні та сорбційні очисні елементи.

Підготовка до монтажу зворотного осмосу

Таким чином, згадана система є досить складною конструкцією, збірка якої може викликати масу складнощів і незручностей. Найправильніше довірити цю справу досвідченим фахівцям – однак, не кожен покупець готовий оплачувати подібний захід.

На випадок, якщо ви вирішили займатися встановленням системи самостійно – ознайомтеся з основним порядком дій та важливими аспектами цього процесу.

Насамперед варто перевірити комплектацію фільтрів, визначити наявність всіх кріпильних елементів, шлангів та конекторів. Також перед початком монтажу системи варто переконатися у відповідності габаритів обладнання виділеному під нього місцю. Якщо все гаразд – можна розпочинати збірку системи.

Монтаж фільтрів – основні засади

На сьогоднішній день у вільному доступі знаходиться широка різноманітність систем зворотного осмосу – варіюється кількість етапів очищення, комплектація та інші параметри. У зв'язку з цим далі ми розглянемо установку на прикладі середньостатистичної системи з п'ятиступінчастою фільтрацією та накопичувальним баком.

Крок 1. Ознайомлення та підготовка

Перед початком установки варто розібратися в принципах функціонування фільтра та визначити місця, що відведені під підключення обладнання до водопровідної мережі.

Насамперед проводиться врізка у водопровідну трубу і приєднується шланг, який з'єднуватиме водопровід з фільтрами попереднього очищення. Рідина, що надходить таким чином у систему, поступово доходить до зворотноосмотичної мембрани – там водяний потік поділяється на дві частини. Для кожної із них підключається окремий шланг. Перший доставляє чисту воду до накопичувального бака, другий відправляє забруднену рідину в каналізацію.

Після накопичувального бака очищену воду підключають безпосередньо до змішувача або направляють у постфільтр або мінералізатор. Такий картридж насичує рідину необхідними для забезпечення здорової життєдіяльності людини мінералами та солями.

Особливою зручністю виділяється наявність змішувача із двома вентилями. Його приєднують так, щоб через перший вентиль з крана надходила очищена вода, а через другий - що пройшла пост-обробку і мінералізацію. Це дозволяє обмежити використання збагаченої корисної води, тим самим продовжуючи термін служби постфільтрів.

Крок 2. Вибір місця встановлення

Найчастіше це обладнання ставлять під мийку на кухні - подібним чином усім членам сім'ї забезпечується повний доступ до очищеної питної води.


Після визначення зони установки варто звірити:

 • рівень тиску у магістральній мережі;
 • температуру рідини;
 • рівень тиску на вході до системи.

У разі відповідності цих показників вимогам виробника можна розпочинати монтаж. Спершу варто перекрити вентилі холодної та гарячої води, відкрити кран та повністю скинути тиск. Після цього кран обов'язково слід закрити.

Крок 3. Встановлення питного крана

Для цього можна скористатися існуючим отвором у раковині або зробити нове, виявляючи особливу обережність під час роботи з делікатними матеріалами (кераміка, емаль, граніт).

Крок 4. Підключення до водопроводу та каналізації

Для цього через спеціальний перехідник пластикова трубка системи приєднується до водопровідної труби. Для покращення герметизації стик можна обмотати тефлоновою стрічкою.


Наступним етапом проводиться приєднання труб до каналізації – для цього на відповідній ділянці зливної труби (обов'язково вище сифона) проходить отвір відповідного діаметра. Далі на нього накладається гумова прокладка, поверх якої закріплюється та щільно закручується хомут. На сформований фітинг встановлюється зливна трубка з гайкою, яка щільно закручується для надійного кріплення.

Крок 5. Встановлення накопичувальної ємності

Бак для зберігання очищеної води створює стабільний запас рідини, яку можна використовувати в будь-який момент. Встановлюється така ємність на спеціальній заводській підставці або кронштейнах, після чого до неї прикручується кран та спеціальна трубка для зв'язку з пост-фільтрами.

Крок 6. Установка зворотного осмосу

На основі інструкції виробника, потрібно встановити на місця пластикові труби, комплектуючі та картриджі – дуже важливо виконувати ці дії у стерильних умовах. Тільки так ви зможете вберегти фільтри від попадання в їхню внутрішню структуру мікробів та побутових забруднень.

При необхідності готову конструкцію можна закріпити на внутрішній стороні шафки під мийкою. Після перевірки правильності підключення всіх з’єднувальних трубок можна вмикати подачу води та вважати обладнання повністю готовим до роботи.

Крок 7. Підготовка фільтра до роботи

Перед першим запуском обладнання необхідно перекрити вентиль накопичувальної ємності та запірну арматуру трубопроводу.

Після цього необхідно:

 1. Відкрити кран змішувача.
 2. Викрутити загальний вентиль системи.
 3. Відкрити кульовий вентиль, що управляє подачею води у фільтр.

Перші 5-10 хвилин із системи виходитиме все зайве повітря, після чого вода почне йти з невеликим натиском – це нормально, адже кран ємності зараз перекритий. Протягом наступних двох годин більше нічого не потрібно робити – вода повинна ретельно промити всі деталі системи перед початком побутової експлуатації обладнання.

У процесі цього варто уважно стежити за наявністю протікань, у разі їх виникнення зміцнювати з'єднання. Переконавшись, що все працює нормально, можна відкрити вентиль накопичувальної ємності.

Наповнення бака триватиме ще кілька годин – швидкість залежить від продуктивності вашого обладнання. Після завершення цього процесу ще раз промити систему. Споживати воду відразу після заповнення бака не можна.

Тільки після другого заповнення ємності система стає готовою до використання.

Основні поради

Під час установки або перших днів використання зворотного осмосу можуть виникати спірні ситуації, здатні збентежити власника обладнання.

 1. Після запуску системи очищена вода може мати молочний відтінок - це нормальне явище, яке самостійно зникне через 3-6 днів. Причина його виникнення полягає у високій концентрації розчиненого у воді повітря. Вживати таку воду абсолютно безпечно.
 2. Якщо ви помітили появу слизу на внутрішніх картриджах фільтру або відзначаєте надто швидке забруднення обладнання, зверніть увагу на тиск системи. Найчастіше причиною є його занижені показники. Виправити ситуацію можна шляхом встановлення помпи.
 3. Якщо ви виявили накип – перевірте правильність підключення шлангів. Є можливість, що до змішувача приєднаний шланг для забрудненого концентрату. Чиста ж вода йде у каналізацію.     

    Висновки

Щоб самостійно встановити фільтр зворотного осмосу потрібна вправність, досвід та знання у цій сфері. Необхідно ретельно підготуватися, вивчити параметри вашої магістральної мережі та придбаної системи.

Проте – результат безумовно вартий усіх витрачених на нього зусиль. Придбати якісну систему зворотного осмосу можна у нашому магазині ТОВ «ІВІК Формула Води». Представлене в асортименті обладнання дозволить вам провести ефективне очищення води від усіляких домішок та забруднень, подбати про безпеку та здоров'я своєї сім'ї.

Схожі статті
Установка фільтрів для води та монтаж обладнання водопідготовки
Установка фільтрів для води та монтаж обладнання водопідготовки
Монтаж обладнання водопідготовки - дуже важливе і серйозне питання, яке стоїть поряд з підбором технології очищення води, а також ..
22.10.2014
Монтаж системи зворотного осмосу Puricom AuqaMagic
Монтаж системи зворотного осмосу Puricom AuqaMagic
Монтаж системи зворотного осмосу Puricom AuqaMagic..
27.08.2021
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Puricom Senna
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Puricom Senna
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Sennа..
27.08.2021
Монтаж системи зворотного осмосу Formula Vody EL'AGUA 5
Монтаж системи зворотного осмосу Formula Vody EL'AGUA 5
Монтаж системи зворотного осмосу Formula Vody EL'AGUA 5..
27.08.2021
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021