Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення

Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення

У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуду, опалення. Тому від її якості в значній мірі залежить робочий стан техніки.

Надлишок металу у воді сприяє появі накипу, іржі, жовтих розводів на сантехніці і скорочує термін служби приладів. Вирішити проблему може станція знезалізнення води, вартість якої значно нижча витрат на постійний ремонт або купівлю нової побутової техніки.

Якість води впливає на самопочуття людини. Підібрана система очищення води від заліза видаляє сірководень і марганець, які шкідливі для здоров'я. Щоб допомогти покупцеві вибрати відповідний спосіб фільтрації, розповідаємо про види вмісту заліза у воді і способах її знезалізнення.

Види заліза у воді

Визначення наявності заліза у складі води проводиться за допомогою лабораторного аналізу. Але є і явні ознаки надлишкової концентрації даного металу: неприємний запах, каламутний відтінок рудого кольору, металевий присмак.

Якщо ви вирішили купити фільтр для знезалізнення води, для початку потрібно визначити форму вмісту металу:

Розчинене залізо. Вода з надлишком двовалентного заліза спочатку прозора. Але при контакті з повітрям молекули заліза окислюються, фарбуючи воду в рудуватий тон. Очищення рідини проходить в два етапи: окислення розчинних іонів до нерозчинного тривалентного стану і фільтрація осаду.

Окислене залізо. Знаходиться в поверхневих водах, насичених киснем. Цей метал не розчиняється в рідині. Дрібні частинки випадають в осад, який можна видалити, встановивши фільтр для очищення води від заліза.

Органічне залізо. Входить в складні органічні комплекси, які мають колоїдну структуру, погано піддаються очищенню. Розмір колоїдів значно менше рейтингу фільтрації, тому для видалення органічного заліза використовують кілька методів одночасно: окислення води, сорбцію із застосуванням активованого вугілля, механічну фільтрацію.

Бактеріальне залізо. Утворюється бактеріями, які використовують метал для життєдіяльності. Може створювати райдужну плівку на поверхні рідини і желеподібні відкладення у трубах. Бактеріальне залізо зустрічається рідко і видаляється додаванням у воду реагентів-окислювачів.

Фільтр для видалення заліза потрібно вибирати в залежності від типу забруднень.

Фільтр для води від заліза: який обрати?

На ринку представлені різні системи очищення води. Залежно від технологій їх поділяють на три типи:

1. Безреагентні фільтри - методи очищення без використання хімічних речовин. Фільтри такої категорії можуть працювати за технологією аерації, електролізу, електромагнітної очистки або біологічного окислення. Вони очищають воду від розчинених газів і не вимагають додаткових реагентів або інших добавок для регенерації. Приклад такої системи - фільтр для води від заліза Formula Vody IRON CLEAR.

2. Каталітичні фільтри. Метод, що використовується найчастіше. Фільтр передбачає каталітичні речовини в засипці, які окислюють метал до нерозчинної форми. Виходячи з типу реагентів, розрізняють такі технології: коагуляція, каталітичне окислення і хімічні реакції. Переваги каталітичної системи - швидкість очищення і висока ефективність. У фільтрах ТМ «Формула води» використовується першосортна засипка BIRM, що дозволяє видаляти осад при зворотному промиванні, а сама система складається зі стійкого до корозії матеріалу.

3. Комплексні фільтри. Очищають за допомогою багатокомпонентного шару, в якому вода проходить кілька етапів фільтрації забруднень. Такий підхід забезпечує видалення домішок амонію, сульфатів, заліза і органіки. Фільтри від «Формула води» з фільтруючими завантаженнями Crystal Right і Formix забезпечують якісне очищення протягом терміну від 3 до 10 років.

Встановити систему очищення води можна в приватному будинку і квартирі. Щоб підібрати максимально ефективний спосіб знезалізнення, що дозволяє отримати очищену воду, придатну до використання у побуті, важливо враховувати її початковий хімічний склад, об'єм споживання і кількість санвузлів.

Для детальної консультації звертайтеся до менеджерів магазину «Формула води». Підкажемо, який купити фільтр для води від заліза для ваших потреб. На всі товари діє гарантія від виробника.

Схожі статті
Знезалізнення води Києва та Київської області
Знезалізнення води Києва та Київської області
Вміст заліза і марганцю у воді - одна з найпоширеніших проблем питного водопостачання Києва, Київської області, та й усієї України..
26.11.2013
Як очистити воду зі свердловини від заліза, марганцю і сторонніх запахів?
Як очистити воду зі свердловини від заліза, марганцю і сторонніх запахів?
Найпоширеніші проблеми, від яких не можна просто відмахнутися - це підвищений вміст заліза, марганцю та сірководню. В останньому в..
30.07.2020
Шкода води з великим вмістом заліза
Шкода води з великим вмістом заліза
Залізо - це метал, завдяки якому ми їздимо, користуємося комп'ютерами, технікою, ріжемо овочі, їмо приладами, стріляємо, літаємо в..
13.08.2020
Як очистити воду від заліза на дачі?
Як очистити воду від заліза на дачі?
На дачі для водопостачання найчастіше використовуються свердловини або колодязі, рідше - центральний водопровід. Але незалежно від..
22.02.2021
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021