Найчастіше відбувається так, що вода, яка надходить у ваш будинок зі свердловини, містить велику кількість не дуже бажаних домішок. Найпоширеніші проблеми, від яких не можна просто відмахнутися - це підвищений вміст заліза, марганцю та сірководню. В останньому випадку воду обов'язково супроводжує неприємний запах, який легко може просочити весь будинок. Що ж потрібно для того, щоб вода стала чистою? Давайте розберемо кожен випадок окремо.
Очищення води зі свердловини від заліза або знезалізнення води
Коли з крана тече жовта вода, це далеко не найприємніше видовище, не кажучи вже про те, щоб подумати, що зараз відбувається всередині вашого бойлера, пральної машини, посудомийки або кавомашини. На нагрівальних елементах всієї перерахованої вище техніки щодня наростає значний шар іржі. Це неминуче призведе до поломки, питання лише в тому, що саме зламається першим? У разі ж регулярного вживання великої кількості заліза та іржі все закінчиться в кращому випадку походом до лікаря і подальшою установкою фільтра, адже очищення води від заліза зі свердловини - це процес, який зобов'язаний забезпечити для себе кожен, якщо у свердловині великий вміст цього елементу. Найкраще знезалізнення з безперервною подачею води забезпечать системи знезалізнення води колонного типу. Зазвичай це поодинокі колони, проте іноді фільтр від заліза є частиною систем комплексного очищення. Проходячи через спеціальний матеріал натурального походження вода в таких фільтрах очищається від заліза за рахунок аерації - насичення киснем і переходу заліза в тривалентний стан, після цього залізо залишається всередині, а на виході ви отримуєте воду, яка точно не перетворить вас і вашу техніку в «іржавий мотлох ».
Видалення марганцю з води
Якщо у вашій воді підвищений вміст марганцю, не варто радіти тому, що заборонена марганцівка біжить у вас з-під крана. По-перше, марганець буде поступово накопичуватися в печінці з кожним днем, а по-друге, цей хитрий метал за допомогою води здатний проникнути не тільки крізь стінки кишечника, але в усі куточки вашого тіла, де буде поступово наносити вам шкоду. Марганець, який часто є лише молодшим помічником більш поширеного двовалентного заліза, іноді може бути вилучений і без спеціальних фільтрів. З невеликою кількістю цього металу впорається і фільтр знезалізнення, адже аератор в ньому здатний видаляти марганець. Системи комплексного очищення також можуть позбавити вас від трохи перевищених показників цього металу. Ну а у випадках серйозно перевищеного вмісту марганцю у воді добре допоможуть окремі іонообмінні фільтри, що містять спеціальні смоли, які були «Заточені» спеціально проти марганцю, солей металів та інших небезпечних сполук.
Видалення сірководню з води
Сірководень - це безбарвний газ, є продуктом життєдіяльності деяких дуже поширених видів бактерій. Цей газ добре розчинний у воді і довго з неї вивітрюється, супроводжуючи цей процес поширенням різкого запаху, який люди охрестили «запахом тухлих яєць». Якщо ви б раптом залишили склянку з водою, насиченою сірководнем на столі, сірководень поступово вийшов би з склянки і поширився по всьому приміщенню. Видалення сірководню з води можна забезпечити, майже як і у випадку з залізом, методом аерації або завдяки спеціальному фільтру колонного типу, в якому в якості фільтруючого матеріалу використовують каталітичне вугілля, яке повністю поглине сірководень і прослужить довго завдяки простій системі регенерації. Вугілля в таких фільтрах підлягає повній заміні всього раз в 18 місяців, що на досить довгий час дозволить вам забути про наявність у вашій воді «противного газу».