Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Як очистити воду зі свердловини від заліза, марганцю і сторонніх запахів?

Як очистити воду зі свердловини від заліза, марганцю і сторонніх запахів?

Найчастіше відбувається так, що вода, яка надходить у ваш будинок зі свердловини, містить велику кількість не дуже бажаних домішок. Найпоширеніші проблеми, від яких не можна просто відмахнутися - це підвищений вміст заліза, марганцю та сірководню. В останньому випадку воду обов'язково супроводжує неприємний запах, який легко може просочити весь будинок. Що ж потрібно для того, щоб вода стала чистою? Давайте розберемо кожен випадок окремо.

Очищення води зі свердловини від заліза або знезалізнення води

Коли з крана тече жовта вода, це далеко не найприємніше видовище, не кажучи вже про те, щоб подумати, що зараз відбувається всередині вашого бойлера, пральної машини, посудомийки або кавомашини. На нагрівальних елементах всієї перерахованої вище техніки щодня наростає значний шар іржі. Це неминуче призведе до поломки, питання лише в тому, що саме зламається першим? У разі ж регулярного вживання великої кількості заліза та іржі все закінчиться в кращому випадку походом до лікаря і подальшою установкою фільтра, адже очищення води від заліза зі свердловини - це процес, який зобов'язаний забезпечити для себе кожен, якщо у свердловині великий вміст цього елементу. Найкраще знезалізнення з безперервною подачею води забезпечать системи знезалізнення води колонного типу. Зазвичай це поодинокі колони, проте іноді фільтр від заліза є частиною систем комплексного очищення. Проходячи через спеціальний матеріал натурального походження вода в таких фільтрах очищається від заліза за рахунок аерації - насичення киснем і переходу заліза в тривалентний стан, після цього залізо залишається всередині, а на виході ви отримуєте воду, яка точно не перетворить вас і вашу техніку в «іржавий мотлох ».

Видалення марганцю з води

Якщо у вашій воді підвищений вміст марганцю, не варто радіти тому, що заборонена марганцівка біжить у вас з-під крана. По-перше, марганець буде поступово накопичуватися в печінці з кожним днем, а по-друге, цей хитрий метал за допомогою води здатний проникнути не тільки крізь стінки кишечника, але в усі куточки вашого тіла, де буде поступово наносити вам шкоду. Марганець, який часто є лише молодшим помічником більш поширеного двовалентного заліза, іноді може бути вилучений і без спеціальних фільтрів. З невеликою кількістю цього металу впорається і фільтр знезалізнення, адже аератор в ньому здатний видаляти марганець. Системи комплексного очищення також можуть позбавити вас від трохи перевищених показників цього металу. Ну а у випадках серйозно перевищеного вмісту марганцю у воді добре допоможуть окремі іонообмінні фільтри, що містять спеціальні смоли, які були «Заточені» спеціально проти марганцю, солей металів та інших небезпечних сполук.

Видалення сірководню з води

Сірководень - це безбарвний газ, є продуктом життєдіяльності деяких дуже поширених видів бактерій. Цей газ добре розчинний у воді і довго з неї вивітрюється, супроводжуючи цей процес поширенням різкого запаху, який люди охрестили «запахом тухлих яєць». Якщо ви б раптом залишили склянку з водою, насиченою сірководнем на столі, сірководень поступово вийшов би з склянки і поширився по всьому приміщенню. Видалення сірководню з води можна забезпечити, майже як і у випадку з залізом, методом аерації або завдяки спеціальному фільтру колонного типу, в якому в якості фільтруючого матеріалу використовують каталітичне вугілля, яке повністю поглине сірководень і прослужить довго завдяки простій системі регенерації. Вугілля в таких фільтрах підлягає повній заміні всього раз в 18 місяців, що на досить довгий час дозволить вам забути про наявність у вашій воді «противного газу».

Схожі статті
Як глибина свердловини впливає на якість води
Як глибина свердловини впливає на якість води
Існує поняття, що вода отримана будь-то зі свердловини або колодязя, або видобута з надр землі з великих глибин, є артезіанською, ..
02.06.2014
Знезалізнення води Києва та Київської області
Знезалізнення води Києва та Київської області
Вміст заліза і марганцю у воді - одна з найпоширеніших проблем питного водопостачання Києва, Київської області, та й усієї України..
26.11.2013
Які забруднювачі отруюють воду зі свердловини?
Які забруднювачі отруюють воду зі свердловини?
Свердловини використовуються для водопостачання приватних ділянок і заміських будинків. Вода, отримана після буріння отвору в земл..
25.11.2020
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021