Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Які забруднювачі отруюють воду зі свердловини?

Які забруднювачі отруюють воду зі свердловини?

Свердловини використовуються для водопостачання приватних ділянок і заміських будинків. Вода, отримана після буріння отвору в землі, застосовується для пиття, в їжу та для інших побутових потреб, поливу рослин. Незалежно від мети використання, рідина повинна бути чистою не тільки візуально, але  не містити в складі шкідливих домішок. Це важливо для гарного самопочуття домочадців, працездатності техніки і нормального росту рослин. Багато хто замислюється: чи потрібні фільтри для колодязя, якщо вважається, що вода з-під землі набагато чистіша за водопровідну. Розглянемо основні забруднювачі, які отруюють рідину зі свердловини, і способи їх усунення.

 

Види забруднень у воді зі свердловини

Якість води визначається грунтом, який, в залежності від місцевості, може містити різну кількість домішок. Крім того, важлива глибина буріння і правильність експлуатації свердловини.


Але і при дотриманні всіх правил, вода не буде чистою і навіть після кип'ятіння не стане на 100% безпечною. Тому необхідне очищення води зі свердловини на дачі або в приватному будинку. Без проведення відповідних заходів в рідині може бути відразу кілька видів забруднень:


 • Механічні - пісок, намул, глина. Шкодять не тільки якості рідини, але і виводять з ладу труби, насоси, забивають невеликі отвори і можуть перешкоджати надходженню води зі свердловини.
 • Хімічні - солі жорсткості, сульфати, нітрати, хлор та інші. При проведенні лабораторного аналізу води можна виявити в ній значну частину таблиці Менделєєва.
 • Біологічні - бактерії, віруси,  органіка та ін. Подібні забруднювачі підвищують ризик захворюваності серед споживачів неочищеної води.


Каламутність рідини обумовлена ​​наявністю в ній великої кількості механічних домішок, яка зазвичай властива поверхневим водам. Вона характерна для свердловин невеликої глибини або виникає при тривалому простої системи водопостачання.


Наявність неприємного запаху і присмаку у воді зі свердловини пояснюється присутністю в ній мінеральних солей, органічних речовин і мікроорганізмів. Специфічний аромат викликають сірководень, хлор. Причому при нагріванні рідини запах посилюється.


Вода зі свердловини може бути жорсткою через великий вміст солей кальцію і магнію. Це викликає утворення накипу на нагрівальних елементах побутової техніки, стінках і дні посуду. Такий наліт негативно впливає на працездатність приладів, скорочує термін служби пральної, посудомийної машини, нагрівального бака, каструль і чайників.


Надлишок заліза і марганцю негативно позначається на смаку води, викликає утворення осаду і засмічення труб. На сантехніці з'являється брудний наліт, після прання на білизні залишаються руді плями.


Бактеріальна забрудненість - це великий вміст хвороботворних бактерій в рідині, в тому числі й кишкової палички. Ця проблема може бути викликана забрудненням води фекальними стоками. Якщо не використовується система фільтрації води з свердловини, велика ймовірність розвитку у споживачів таких захворювань, як поліомієліт, гепатит Е, дизентерія та ін. Навіть у чистій на вигляд воді зі свердловини знаходиться велика кількість небезпечних для здоров'я людини домішок.


Вище були названі найпоширеніші забруднювачі. Але перелік шкідливих елементів регулярно розширюється через несприятливу екологічну ситуацію, інші фактори.

 

Навіщо потрібен фільтр для свердловини?

Під час облаштування колодязя важлива установка фільтруючого обладнання. Відсутність механічних та інших фільтрів провокує появу проблеми, коли відкачується не тільки вода, але і домішки з дна. Це може бути глина, пісок, іржа. І в самій воді достатня кількість органічних і неорганічних домішок. Від них псується не тільки її колір і запах, але і якісні характеристики. Тільки використовуючи фільтр для свердловини, можна отримати дійсно чисту рідину без:


 • мутного відтінку;
 • своєрідного запаху;
 • осадових домішок;
 • бактерій і вірусів.


Марганець, сірководень, амоній, нітрати та інші домішки допоможе видалити система фільтрації води з свердловини для заміського будинку, дачі. Подібне обладнання можна встановити і використовувати вже після облаштування колодязя. Фільтруюча установка робить воду безпечною для господарсько-побутових потреб, покращує її смак і надає прозорість.

 

Система очищення води зі свердловини для приватного будинку

Може складатися з декількох видів фільтруючого обладнання, яке вирішує проблеми з наявністю в воді:


 • Піску, намулу, глини - знадобиться фільтр грубої очистки води для свердловини, який виконує функцію первинного очищення від механічних домішок. Якщо рідина використовується для технічних потреб, то такої фільтрації може бути достатньо. Питна вода повинна пройти кілька рівнів очищення.
 • Заліза, марганцю і сірководню - впорається фільтр для знезалізнення води зі свердловини, який окислює домішки і перетворює їх у суспензії. Останні затримуються на фільтруючому шарі і не потрапляють в рідину.
 • Амонію, нітритів і нітратів - використовується фільтр для пом'якшення води зі свердловини, що допомагає поліпшити смак, позбутися неприємного запаху рідини. Пом'якшувачі видаляють іони солей жорсткості, які провокують появу накипу на приладах і посуді. Подібні домішки можуть викликати проблеми з серцево-судинною системою, нирками.
 • Хлору і хлорвмісних елементів - потрібен вугільний фільтр для води зі свердловини, який допоможе поліпшити колір і присмак рідини. Активоване вугілля - безпечне для людини, екологічний сорбційний матеріал.
 • Бактерій, мікробів - використовуються УФ-знезаражувачі. Дезінфікують воду, усуваючи хвороботворні палички, інші органічні домішки. За рахунок антибактеріальних властивостей запобігають розмноженню комах, шкідників.


Щоб правильно підібрати систему фільтруючої установки, перед бурінням свердловини можна замовити хімічний аналіз води. Це допоможе виявити основні проблеми і придбати ефективне обладнання для водоочищення. Є і комплексна система очищення води зі свердловини для приватного будинку, що складається з багатокомпонентного фільтруючого шару. В цьому випадку вирішується не одна-дві, а відразу кілька проблем із забруднювачами.

 

Система очищення води для будинку: переваги використання

Крім очевидних переваг - водоочищення - є ще кілька бонусів для користувачів:


 • компактність установки, процеси очищення відбуваються в одному корпусі фільтра, не потрібно виділяти багато вільного місця для монтажу обладнання;
 • якісний фільтруючий шар, що складається з екологічних, безпечних і довговічних матеріалів;
 • автоматизація процесу - система очищення води для будинку працює без втручання користувача (крім періодичної заміни фільтруючого шару).


Сучасні фільтри ефективно справляються з проблемою забрудненої води зі свердловини. Рідину після очищення можна використовувати для будь-яких цілей: в їжу, для пиття без кип'ятіння, поливу рослин та ін. Встановіть фільтр для свердловини й особисто переконаєтеся, наскільки зміниться смак і запах води. Якщо у вас є питання з приводу вибору і монтажу фільтруючого обладнання для будинку, задавайте їх консультантам нашого інтернет-магазину.

Схожі статті
Як очистити воду зі свердловини від заліза, марганцю і сторонніх запахів?
Як очистити воду зі свердловини від заліза, марганцю і сторонніх запахів?
Найпоширеніші проблеми, від яких не можна просто відмахнутися - це підвищений вміст заліза, марганцю та сірководню. В останньому в..
30.07.2020
Яка система очищення води для будинку потрібна саме вам?
Яка система очищення води для будинку потрібна саме вам?
В інтернеті існує маса всіляких статей і рекомендацій на цю тему, але в дійсності ніхто не може знати, яка саме вода тече безпосер..
19.08.2020
Система очистки води для побутових потреб, м. Київ
Система очистки води для побутових потреб, м. Київ
Мета: очищення води зі свердловини для побутових потреб..
13.08.2021
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021