Досить поширеною є думка, що природна вода, яка видобувається з підземних свердловин, ідеально чиста, не містить шкідливих речовин і тому її можна пити без попереднього очищення фільтром для води для свердловини. Це не зовсім вірно, оскільки при глибині свердловини від 20 до 100 метрів отримана з неї вода дуже часто буває перенасичена сірководнем, марганцем і залізом, а також солями магнію і кальцію, що додають їй підвищеної жорсткості.
Така вода погано підходить не тільки для пиття, але навіть для різних побутових потреб. Висока жорсткість і надлишок заліза швидко виводять з ладу пральні та посудомийні машини, водонагрівачі та опалювальну техніку, забруднюють труби та змішувачі. У жорсткій воді також дуже погано прати білизну і купатися. Щоб не нанести шкоди своєму здоров'ю, перед вживанням такої води слід встановити систему фільтрації води зі свердловини.
Інша справа артезіанські свердловини великої глибини, які добувають воду з артезіанського горизонту. Вона дійсно відрізняється високою чистотою і за своїм складом значно перевершує водопровідну воду, не кажучи вже про воду, яку отримують з більш дрібних свердловин. Однак обладнання артезіанської свердловини вартує досить дорого, тому найчастіше для водопостачання заміського будинку використовують воду, яка поставляється з порівняно неглибоких свердловин.
Через серйозне забруднення навколишнього середовища водоносні шари, що залягають на невеликій глибині, піддаються негативному впливу шкідливих речовин від різних промислових і побутових стоків. Як результат, в складі такої води часто спостерігається підвищений вміст нітратів, окислів заліза, марганцю та сірководню. В різних регіонах склад і кількість шкідливих домішок можуть бути різними, тому для уточнення хімічного складу води з кожної конкретної свердловини необхідно виконати її аналіз.
За його результатами визначають, наскільки вода відповідає санітарним вимогам, що дозволяє виявити переважаючі види забруднень та індивідуально підібрати найбільш оптимальний фільтр для води зі свердловини. Він дозволить нейтралізувати всі шкідливі речовини, які містяться у воді, після чого її можна абсолютно безпечно використовувати для пиття і будь-яких побутових потреб.